کد خبر: 26536
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 08 دی 1395 - 16:23
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

اخبار کتابخانه ملی

کتابخانه ملی منتشر کرد

پادکست «قلب سپیدی در سینه آن»

منبع : لیزنا
پنجمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران با عنوان «قلب سپیدی در سینه آن» در حال و هوایی زمستانی با هدف ترویج و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه منتشر شد.
پادکست «قلب سپیدی در سینه آن»

به گزارش لیزنا، بر اساس اعلام کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، پادکست عنوان «قلب سپیدی در سینه آن» با قسمتی از فیلم عروسکی «مهمان ناخوانده» به کارگردانی نصرت کریمی آغاز می‌شود. این فیلم بر اساس داستان «مهمان‌های ناخوانده» اثر فریده فرجام ساخته شده است. 

در ادامه صدای نویسندگان آثار کودک و نوجوان سوسن طاقدیس، افسانه شعبان نژاد، محمدرضا یوسفی و احمدرضا احمدی را می‌شنوید.

در این شماره صفحاتی از کتاب‌های «ننه ی پوتی پوتی پنبه» اثر سوسن طاقدیس، «شب یلدا» ازسری فصل‌های کودکی: زمستان  اثر افسانه شعبان نژاد، «بابابرفی» اثر جبار باغچه‌بان، «شش غزل از حافظ » از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «نخودی و بی بی همدم » اثر محمدرضا یوسفی  گردآمده است. متن کامل این کتاب‌ها را می‌توانید در کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران بخوانید.

ضربی خوانی زنده یاد مرتضی احمدی و قطعه هایی از آلبوم های موسیقی «این گوشه تا آن گوشه»، «کلاس اولی‌ها‌»، «مداد رنگی»، «نمک»، «بازی‌های آوازی» و «خواهران غریب» به تناسب کتاب‌های معرفی شده در پادکست به گوش می‌رسد.

همچنین محمدرضا یوسفی دو داستان از اثر در دست انتشار خود با موضوع «شب یلدا» را به این پادکست هدیه داده است.

گفتنی است پیش از این از سری پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید»، «انگار توی قصه‌ای» و «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی» منتشر شده بود.

تصویر این شماره پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران از کتاب «خورشید کرسی بی بی» نوشته سرور پوریا و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است.

برای شنیدن «قلب سپیدی در سینه آن» به  به سایت کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران مراجعه کنید. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر فرهنگی
رویدادهای پیش رو