کد خبر: 28558
تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 - 10:26
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

کتاب «دومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات» منتشر شد

منبع : لیزنا
کتاب «نشست‌های هم‌اندیشی و مقاله‌های دومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات» منتشر شد.
کتاب «دومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات» منتشر شد

 به گزارش لیزنا، کتاب «نشستهای هماندیشی و مقالههای دومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات» توسط انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران با همکاری نشر چاپار منتشر شد.

کمیته انتشارات انجمن کتابداری و اطلاعرسانی ایران با بیان این خبر اعلام کرد: دکتر رضا رجبعلی بگلو، سید ابراهیم عمرانی، فرامرز مسعودی، دکتر محمد زره ساز و آرزو کرباسی در انتشار این اثر همکاری داشتند.

این اثر که دربرگیرنده محتوای کنگره دوم متخصصان علوم اطلاعات (برگزار شده در تاریخ شانزدهم و هفدهم آبان 1395) است، افزون بر پیامهای دبیران علمی و اجرایی کنگره و پیامهای سخنرانان بینالمللی و سخنرانان کلیدی، نشستهای تخصصی برگزار شده در سالنهای سه گانه در کتابخانه ملی (قلم، حکمت و فرهنگ)، مجموعه مقاله‌های پذیرفته شده برای انتشار در این مجموعه نیز آمده است.

در این کنگره، پانزده نشست در حوزههای مختلفی همچون، دسترسی آزاد، کتابخانههای دانشگاهی، دانشجویان و دانشآموختگان، کتابخانههای علوم پزشکی، سازماندهی دانش، مسائل شغلی، موزهها، کتابخانههای عمومی، فناوری و نوآوری، کتابخانههای کودک، مدیریت کیفیت خدمات اطلاعاتی، سواد اطلاعاتی، اطلاعات سبز، آرشیو و مسائل نشر تخصصی در تاریخ یاد شده برگزار شد.

 در این مجموعه، بخش چکیده محتواهای نشستها، مقالهها و سخنرانیها به زبان انگلیسی ترجمه شده است. از دیگر بخشهای این کتاب، جایزههای ملی علم اطلاعات است که در این اثر به صورت مشروح درباره نظامنامه اهدای جوایز، همراه با برگزیدگان این کنگره توضیح داده شده است. این جوایز برای نخستین بار در سه حوزه "فعالیتهای حرفهای رشته" با جایزهای با نام جایزه پوری سلطانی، "مطالعات نظری" با نام جایزه عباس حری، و "فعالیتهای حرفه ای در حوزه آرشیو" با نام جایزه نورالله مرادی به برگزیدگان اهدا شد. 

كتابدار
|
Iran
|
1396/02/24 - 11:39
0
1
سلام. خسته نباشيد
عالي است
عبدالحسین طالعی
|
Russia
|
1396/02/24 - 11:30
0
1
ضمن تشکر از اطلاع رسانی تان خوب است در این موارد فهرستی از مقالات مندرج در این کتابها را بیاورید. همگان فرصت ندارند این کتابها را تهیه کنند و حتی وقتی در دسترس شان باشد گاهی فرصت تورق کتاب را ندارند چون خواندنی به شکل مکتوب و اینترنتی و ... زیاد است. در عین حال گاهی یک مقاله در چنین کتابی به درد پژوهشگری در کارش می خورد.
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو