کد خبر: 31575
تاریخ انتشار: دوشنبه, 22 آبان 1396 - 14:17
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

پایان نمایشگاه کتاب وین/ گسترش همکاری های دانشگاهی و پژوهشی ایران و اتریش

منبع : لیزنا
فعالیت های غرفه ایران درهفدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین عصر روز گذشته(21آبان) پایان یافت.
پایان نمایشگاه کتاب وین/ گسترش همکاری های دانشگاهی و پژوهشی ایران و اتریش

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، غرفه ایران در هفدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به عرضه 500 عنوان کتاب و منشورات دانشگاهی پرداخت.

علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان بین المللی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و تحقیقات فن آوری با اشاره به اعزام هیات دانشگاهی از دانشگاه‌های علامه‌طباطبایی، یزد، کردستان، رازی کرمانشاه و مازندران به منظور عرضه آخرین تالیفات دانشگاهی و معرفی دستاوردهای علمی ایران به نمایشگاه کتاب وین تصریح کرد: معرفي و شناساندن هرچه بيشتر دانشگاه‌های ايرانی و ارايه پتانسيل های موجود، تبليغ برای جذب دانشجويان خارجي، ايجاد ارتباطات جديد با دانشگاه های اتريش و ديگر دانشگاه های اروپايی در راستای تبادل دانشجو و انجام پروژه های تحقيقاتی مشترك اروپايی، بحث و تبادل نظر با همكاران از دانشگاه های اتريشی و اروپايی از جمله اهدافی بود که در نمایشگاه کتاب وین دنبال شد.

وی همچنین از برگزاری نشستی با مدیر ارتباطات بین المللی آکادمی علوم اتریش در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران خبر داد و افزود: در این جلسه مقرر شد طرفین بر اساس تفاهم‌نامه کلی قبلی، برنامه عملیاتی مشترکی را تنظیم و همکاری در خصوص تبادل دانشجو را آغاز نمایند.

از سوی دیگر قباد شفیعی معاون گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کردستان با اشاره به برگزاری نشستهای کاری در دانشگاه FHJOANNEUM گراتس اتريش گفت: تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تعریف پروژه‌های مشترک علمی در قالب برنامه اروپایی H2020  و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مشترک مورد توافق طرفین قرار گرفت.

یادآور می شود عبدالله مولایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش دربرنامه عصر ایران اشاره ای به نقاط قوت روابط فرهنگی ایران و اتریش داشتند و تاکید کردند: یکی از نقاط قوت روابط فرهنگی ایران و اتریش در سالهای اخیر همکاری های دانشگاهی و آکادمیک بوده است. کارگروه خاص این نوع همکاری ها در چهارچوب کمیسیون مشترک ایران و اتریش طراحی شده است و جلسات متعددی در تهران و وین داشته اند و حدود 12 دانشگاه و مراکز علمی ایران و اتریش یادداشت تفاهم همکاری امضا کرده اند.

با پایان یافتن فعالیت های غرفه ایران دراین نمایشگاه 100 جلد کتاب به زبان آلمانی و انگلیسی با موضوعات اسلام شناسی به مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین، اهدا شد.

 

نمایشگاه کتاب وین عصر روز گذشته(21 آبان ) به کار خود پایان داد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: