کد خبر: 32548
تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 دی 1396 - 13:08
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

جزئیات اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب/ پرسش و پاسخ بچه‌ها از وزیر ارشاد

منبع : لیزنا
آیین پایانی جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان، پنج‌شنبه 21 دی ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نویسندگان و فرهیختگان ادبیات کودک، از ساعت 14 در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.
جزئیات اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب/ پرسش و پاسخ بچه‌ها از وزیر ارشاد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، «ابراهیم حیدری» دبیر اجرایی دومین دورۀ جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان با اعلام این خبر افزود: در این مراسم که با حضور اعضا و تسهیلگران باشگاههای برگزیده و تقدیری برگزار می‌شود، ضمن برگزاری جلسۀ پرسش و پاسخ کودکان و نوجوانان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دو باشگاه برگزیده، یک مربی برگزیده، یک نامۀ برگزیده و یک فیلم برگزیده معرفی خواهند شد. همچنین از یکی از باشگاه‌های برگزیدۀ اولین دورۀ جام نیز با اهدای نشان استمرار تقدیر خواهد شد. 

وی افزود: «در این برنامه همچنین از 7 باشگاه، نویسندگان 4 نامه و سازندگان 4 فیلم یک دقیقه‌ای معرفی کتاب نیز تقدیر خواهد شد. همچنین از دو نویسنده که آثار آنها از سوی کودکان و  نوجوان شرک‌کننده در جام باشگاهها با بیشترین استقبال مواجه شده، تقدیر به عمل خواهد آمد.»

به گفتۀ حیدری، ویژگی مهم دومین دورۀ جام باشگاههای کتابخوانی، نقش فعال و قابل توجه باشگاههای روستایی است. وی گفت: این جام رقابت فرهنگی خوبی بود که توانست اهداف کمی و کیفی ما را تا حدود زیادی برآورده کند. برگزاری دومین دورۀ جام باشگاههای کتابخوانی ظرفیت‌های خوب شهرها و روستاهای مختلف را به ما نشان داد که امیدواریم با همکاری و یاری نهادهای مرتبط، در دورۀ سوم، به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

وی گفت: مراسم پایانی دومین دورۀ جام با اجرای «مهسا ملک‌مرزبان» و «مژگان عظیمی»، به‌صورت یک برنامۀ رادیویی برگزار خواهد شد و در کنار این اجرای رادیویی، نماهنگ معرفی باشگاههای برگزیده و تقدیری و فیلم‌های موبایلی برگزیده و تقدیری پخش خواهد شد و شماری از نامه‌های بچه‌ها به نویسندگان خوانده می‌شود. در پایان برنامه نیز گروه موسیقی نوجوان «آشیانۀ کودک» کنسرت موسیقی اجرا می‌کنند و شرکت‌کنندگان از باغ کتاب تهران دیدن خواهند کرد.

دومین دورۀ جام باشگاههای کتابخوانی از فروردین ماه سال جاری در شهرها و روستاهای مختلف آغاز به کار کرد که این مراسم پایان‌بخش آن خواهد بود. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: