کد خبر: 32551
تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 دی 1396 - 14:00
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

بررسي كتاب «فلسفه انديشه دينی» با حضور مصطفی ملكيان

منبع : لیزنا
معرفی و بررسی کتاب «فلسفه اندیشه دینی در اسلام و مسیحیت» چهارشنبه (۲۰ دی ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.
بررسي كتاب «فلسفه انديشه دينی» با حضور مصطفی ملكيان

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومي موسسه خانه كتاب، كتاب «فلسفه انديشه ديني» نوشته لوئي گارده و ژرژ قنواتي چهارشنبه(۲۰ دي ماه)  با حضور مصطفي ملكيان و احسان موسوي خلخالي، مترجم كتاب در سراي اهل قلم معرفي و بررسي مي شود.

كتاب «فلسفه انديشه ديني» تقريري روشمند از تكاپوهاي فكري دانشمندان مسلمان درباره مسائلي است كه مسيحيان غرب نيز تكاپوهاي فكري بسيار درباره آنها داشتند. لوئي گارده و ژرژ قنواتي، دو تن از اسلام‌شناسان سرشناس، در اين كتاب كوشيده‌اند علم كلام را آن چنان كه به لحاظ تاريخي بنيان گذاشته شده و چنان كه در حوزه‌هاي دروس سنتي تدريس مي‌شود معرفي و بررسي كنند.

آنها در اين كتاب مهم، محتواي بنيادين علم كلام اسلامي را در كنار بافتار فرهنگي و تاريخي آن با مقايسه با فرهنگ جهاني معرفي و بررسي كرده‌اند. آنان، به خصوص مباحث كلامي و الهياتي مشترك ميان اسلام و مسيحيت را نيز مد نظر داشته‌اند.

 

علاقه‌مندان براي حضور در اين نشست مي‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به سراي اهل قلم به نشاني خيابان فلسطين جنوبي كوچه خواجه نصير شماره دو مراجعه كنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: