کد خبر: 32772
تاریخ انتشار: دوشنبه, 02 بهمن 1396 - 14:27
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

امشب؛ شب احمد نوری زاده

منبع : لیزنا
شب احمد نوری زاده با همکاری موسسه ترجمه و تحقیق هور، شورای خلیفه گری ارمنیان ایران و مجله بخارا برگزار می شود.
امشب؛ شب احمد نوری زاده

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی مجله فرهنگی هنری بخارا، به منظور بزرگداشت و تجلیل از نیم قرن فعالیتهای ادبی استاد احمد نوری زاده در ساعت هفت بعد از ظهر دوشنبه، دوم بهمن ماه ۱۳۹۶ موسسه ترجمه و تحقیق هور با همکاری شورای خلیفه گری ارمنیان ایران و مجله بخارا شبی را در محل موسسه هور برگزار می نمایند.

احمد نوری زاده شاعر، مترجم و پژوهشگر ایرانی است که بیشتر سالهای زندگیش در خدمت زبان و ادبیات ارمنی گذشته است . بسیار زود زبان ارمنی را اموخت و از سال۱۳۴۸ کار ترجمه و معرفی اثار شاعران ارمنی را اغاز کرد. از کتابهای او می توان : ترجمه رمان  پتر اول اثر الکسی تولستوی،  صد سال شعر ارمنی که کاملترین انتولوژی شعر ارمنی شناخته شده است، رمان امالیا، ناردوس  که ترجمه ایی است از اشعار هوهانس تومانیان با عنوان فارسی  ای وطن و دهها کتاب و مقاله دیگر… را برشمرد.

احمد نوری زاده به پاس چهل سال تلاش بی وقفه در شناساندن ادبیات و فرهنگ ارمنی جوایز مهمی از جمله جایزه عالی ترین نشان فرهنگی جمهوری ارمنستان را از آن خود کرد.

در شب استاد احمد نوری زاده ماندانا پرنیان، اندارانیک سیمونی، ادوارد هارو طونیان و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. همچنین فیلم مستندی از زندگی استاد نوری زاده به نمایش در می آید.

 

این جلسه ساعت هفت بعد از ظهر امشب در محل سالن اجتماعات موسسه ترجمه و تحقیق هور واقع در خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، کوچه نظری، پلاک ۴ برگزار می شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: