کد خبر: 33241
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 25 بهمن 1396 - 13:41
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

با همكاری خانه كتاب

برگزاری دو نشست نقد داستان در شهر كتاب ساوه

منبع : لیزنا
نقد و بررسی کتاب های  «چهره ای خالی از سکنه» و «چوب نروژى» پنج شنبه و جمعه (۲۶ و۲۷ بهمن ماه) با حضور جمعی از صاحبنظران در شهر کتاب ساوه برگزار می‌شود.
برگزاری دو نشست نقد داستان در شهر كتاب ساوه

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه خانه كتاب، شهر كتاب ساوه پنج شنبه و جمعه (۲۶ و۲۷ بهمن ماه) میزبان دو نشست نقد و بررسی كتاب با عنوان های «چهره ای خالی از سكنه» و «چوب نروژی» است

شهر كتاب ساوه پنج شنبه (26 بهمن ماه)  در ساعت ۱۶ میزبان نشست نقد و بررسی داستان «چوب نروژی» با حضور مهدی غبرایی ، مترجم اثر خواهد بود.

داستان «چوب نروژی» ، داستانی است بر مبنای حسرت گذشته، فقدان و تنش‌های عاشقانه. شخصیت اصلی و راوی رمان «تورو واتانابه» است كه روزگار دانشجویی در توكیو را یاد می‌كند. در خلال یادآوری «تورو» بسط روابط او را با دو دختر متفاوت می‌بینیم... پس زمینه رمان، توكیوِ دهه ۱۹۶۰ میلادی است؛ زمانی كه دانشجویان توكیو، مانند دانشجویان بسیاری از ملت‌های دیگر، علیه نظام مستقر اعتراض می‌كردند. در عین اینكه داستان رمان بر این زمینه بسط می‌یابد، موراكامی (از چشمان تورو و میدوری) جنبش دانشجویی را عمدتاً كم‌اراده و ریاكارانه می‌داند.

همچنین نشست دیگر  شهر كتاب ساوه با عنوان « چهره ای خالی از سكنه » با حضور مجید صابری، نویسنده اثر  جمعه (۲۷ بهمن ماه) ساعت ۱۶ برپا خواهد شد.

داستان «چهره ای خالی از سكنه» عنوان كتابی است از مجید صابری كه در ۹۶ صفحه و توسط انتشارات موسسه انتشارات نگاه در سال ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این كتاب داستان های كوتاه فارسی است.

علاقمندان برای  حضور در این دو نشست می توانند پنج شنبه و جمعه (۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) ساعت ۱۶ به شهر كتاب ساوه واقع در ساوه خیابان جمهوری، سه راه استقلال مراجعه كنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو