کد خبر: 34977
تاریخ انتشار: دوشنبه, 21 خرداد 1397 - 13:08
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

بررسی تلقی سنایی از دین و دینداری در نشست شهر کتاب

منبع : لیزنا
بیست‌وششمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سنایی با موضوع «تلقی سنایی از دین و دینداری» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.
بررسی تلقی سنایی از دین و دینداری در نشست شهر کتاب

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی شهر کتاب، بررسی سخنان حکیم سنایی غزنوی نشان می‌دهد که ذهن او عمیقا درگیر مساله‌ی دین و دین‌داری بوده است و از چشم‌اندازهای گوناگون به این موضوع مهم نگریسته است. بخش قابل ملاحظه‌ای از اشعار سنایی در باب دین است به گونه‌ای که می‌توان او را اندیشمندی دین‌شناس به شمار آورد. بسیاری از تاملات سنایی در زمینه‌ی دین‌شناسی برای انسان زمانه ما همچنان درس‌آموز و سودمند است.

بیست‌وششمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی سنایی به «تلقی سنایی از دین و دینداری» اختصاص دارد که در روز چهارشنبه ۲۳ و ۳۰ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ با سخنرانی  ایرج شهبازی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در این دو جلسه نظرات سنایی درباره‌ حقیقت دین و دین‌داری، نقش‌های فردی و اجتماعی دین، ویژگی‌های دینداران راستین، آثار و نتایج دینداری و نکته‌های مربوط به این حوزه بررسی می‌شود. افزون بر مطالب مذکور، نقدهای سنایی بر اصناف دینداران زمانه‌ خود بررسی و تلاش می‌شود تصویری حتی‌الامکان جامع و دقیق از تلقی سنایی از دین به مخاطبان ارائه شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: