کد خبر: 31576
تاریخ انتشار: دوشنبه, 22 آبان 1396 - 14:45
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

ستاد خبری ۲۵

جشنوارۀ مروجان کتابخوانی از داریوش مهرجویی و سروش صحت تقدیر می‌کند

منبع : لیزنا
چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، از داریوش مهرجویی و برنامۀ «کتاب‌باز» سروش صحت، تقدیر خواهد کرد.
جشنوارۀ مروجان کتابخوانی از داریوش مهرجویی و سروش صحت تقدیر می‌کند

به گزارش لیزنا (ستاد خبری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب ایران)، محسن حاجی زین‌العابدینی، دبیر چهارمین دورۀ جشنواره با اعلام این مطلب افزود: «با تأسی به سلسلهپژوهش‌هایی که پیرامون توجه به عنصر کتاب در فیلم‌های سینمایی جهان انجام شده و بررسی فیلم‌های ایرانی، به این نتیجه رسیدیم که تنها کارگردان ایرانی که به‌طور مشخص و خاص، چند فیلم را با حضور پررنگ کتاب کارگردانی کرده است، داریوش مهرجویی است.»

وی افزود: «به‌طور مشخص، مسألۀ اصلی سه فیلم هامون، پری و نارنجی‌پوش، کتاب است. بنابراین تصمیم گرفته‌ایم در آیین پایانی جشنواره از داریوش مهرجویی تقدیر کنیم. ولی به دلیل اینکه این کارگردان مطرح سینمای کشور در تهران زندگی نمی‌کند، بخش تقدیر از او، به‌صورت ارتباط غیر حضوری برگزار خواهد شد و نماهنگی از آثار مرتبط با کتاب او به نمایش در خواهد آمد.»

دبیر چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی دربارۀ برنامۀ «کتاب‌باز» نیز گفت: «از یکی دو سال پیش برنامه‌ای با عنوان کتاب‌باز با اجرای امیرحسین صدیق از شبکۀ نسیم پخش می‌شود که شخصیت‌های مختلفی مهمان آن شده و دربارۀ کتاب گپ می‌زنند. در آیین پایانی جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، از سروش صحت کارگردان این برنامه نیز تقدیر ویژه به عمل خواهد آمد.»

چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، چهارشنبه 24 آبان ماه، در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب به کار خود پایان خواهد داد.

 

اخبار مرتبط با رویدادهای ترویج کتابخوانی را در bookpromotion.ir دنبال کنید.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: