کد خبر: 26656
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 15 دی 1395 - 13:37
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کارگاه تخصصی مادران قصه‌گو در بروجن چهارمحال و بختیاری برگزار شد

منبع : لیزنا
کارگاه تخصصی مادران قصه گو به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجن برگزار شد.
کارگاه تخصصی مادران قصه‌گو در بروجن چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش لیزنا، بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بروجن با اعلام این خبر افزود: کارگاه تخصصی مادران قصه‌گو روز سه‌شنبه، 14 دی‌ماه با حضور قاسمعلی فراست، نویسنده و جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر علاقمندان در محل فرهنگسرای بروجن تشکیل شد.

ناصر جانشکر هدف از برگزاری این برنامه را پیگیری سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اجرای تفاهم‌نامه منعقده اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور هم افزایی بیشتر دو دستگاه و تربیت کتاب‌خوان‌هایی ماهر و عاشق کتاب توسط کتابداران عنوان کرد.

در این کارگاه تخصصی- آموزشی، قاسمعلی فراست نویسنده اولین رمان دفاع مقدس به اهمیت کار با کودک اشاره کرد و گفت: تشکیل بخش کودک در کتابخانه‌ها یک کار زیربنایی و ریشه‌ای است که باروری استعداد کتاب‌خوانی کودکان را به دنبال خواهد داشت.

وی به نقش صدا و سیما در نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی اشاره کرد و خواستار مشارکت پر رنگ‌تر اصحاب رسانه در ایجاد عادت به مطالعه در جامعه شد.

فراست در بخش دیگری از سخنان خود افزود: عادت دادن کودک به کتاب از طریق کتاب‌های جذاب و کشش‌دار میسر است و باید کتاب مناسب در زمان و مکان مناسب به کودک داده شود، زمانی که کودک روح و جسمش آماده خواندن است مناسب‌ترین زمان مطالعه کودک است.

گفتنی است قاسمعلی فراست از نویسندگان پرکاری است که در زمینه‌های مختلف نویسندگی از گزارشگری تا رمان‌نویسی و کارهای تحقیقی در عرصه ادبیات، آثار ارزشمندی بوجود آورده است از وی تا کنون آثاری مانند «نیاز»، «هرکس گمشده‌ای دارد»، «زیارت»‌ و «نخل‌های بی‌سر» منتشر شده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر فرهنگی
رویدادهای پیش رو