کد خبر: 29302
تاریخ انتشار: یکشنبه, 25 تیر 1396 - 16:28
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

ضرورت اجرای طرح «نیمکت‌های مطالعه» و معرفی کتاب در پارکینگ‌های ساحلی در مازندران

منبع : لیزنا
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با تأکید بر ضرورت مقاوم‌سازی فرهنگی سواحل با اجرای برنامه‌های فرهنگی گفت: خالی شدن سواحل از برنامه‌های فرهنگی و ارزشی، افزایش معضلات اجتماعی را درپی خواهد داشت.
ضرورت اجرای طرح «نیمکت‌های مطالعه» و معرفی کتاب در پارکینگ‌های ساحلی در مازندران

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران با حضور آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در استان؛ دکتر عمادالدین افروغ، عضو شورای فرهنگ عمومی کشور؛ آرزو ولی‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسئولین استان با محوریت بررسی مشکلات اجتماعی و فرهنگی سواحل، دوشنبه ۱۹ تیرماه در بابلسر برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این نشست با اشاره به تأثیر برنامه‌های فرهنگی در تغییر موقعیت‌های آسیب‌پذیر، به نقش فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی متناسب با نیاز خانواده‌ها در کنار ساحل در قالب طرح‌های متنوع اداره کل کتابخانه‌ها پرداخت و ضمن تقدیر از فرماندار و شهردار بابلسر در خصوص ایجاد ساحل مطالعه در پارکینگ ۱ و ۲ بابلسر، خواستار ادامه اجرای فازهای دیگر این طرح در این شهر توریستی شد.

ولی‌پور با اشاره به آغاز طرح «مطالعه با طعم تابستان» در مازندران گفت: این طرح با کمک بسیج سازندگی استان در قالبی مفرح اجرا شده و به کتابخوانی، معرفی و اهدای کتاب در مناطق ساحلی اختصاص دارد.

وی با تأکید بر نقش مؤثر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای رفع معضلات اجتماعی، افزود: توجه به اهمیت مطالعه نقش اساسی در افزایش آگاهی و دانایی جامعه داشته و بی‌شک منجر به کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در ادامه حمایت از طرح‌های مطالعاتی در قالب بسته فرهنگی استان و ادامه اجرای طرح «نیمکت‌های مطالعه» و معرفی کتاب در پارکینگ‌های ساحلی را خواستار شد.

 

او در پایان ضمن تأکید بر ضرورت مقاوم‌سازی فرهنگی سواحل با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی، گفت: خالی شدن سواحل از برنامه‌های فرهنگی و ارزشی، افزایش معضلات اجتماعی را درپی خواهد داشت و لازم است مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر فرهنگی
رویدادهای پیش رو