کد خبر: 29782
تاریخ انتشار: شنبه, 21 مرداد 1396 - 09:58
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

برپائی میز ویژه مطالعه اسناد تاریخی مرتبط با استان در کتابخانه مرکزی اردبیل

منبع : لیزنا
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از برپائی میز ویژه مطالعه اسناد تاریخی مرتبط با استان در کتابخانه مرکزی اردبیل خبر داد.
برپائی میز ویژه مطالعه اسناد تاریخی مرتبط با استان در کتابخانه مرکزی اردبیل

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی با بیان اینکه این مجموعه دارای تصاویر حدود هزار سند تاریخی می باشد، اظهار داشت: تصاویر اسناد مذکور از بخش آرشیو اسناد وزارت امور خارجه اخذ شده اند و مربوط به دوره های تاریخی پهلوی اول، قاجاریه، زندیه، افشاریه و اواخر دوره صفوی می باشند.

وی افزود: در این اسناد، برخی از مهمترین زوایای شرایط اجتماعی اردبیل و شهرهای استان در طول دوره های تاریخی مورد اشاره قرار گرفته اند.

عزیزخانی ادامه داد: در حال حاضر، تصاویر اسناد اخذ شده به صورت دوره ای در یک مجموعه 4 جلدی آماده شده و در کتابخانه مرکزی اردبیل جهت استفاده پژوهشگران قرار داده شده است لیکن مجموعه فوق، یک مجلد خام محسوب شده و هنوز مراحل نسخه خوانی، تفکیک، چاپ و آماده سازی برای نمایشگاه دائمی اسناد در دست اقدام می باشند.

 

این مسئول، از مکاتبات لازم با مسئولین جهت اخذ تصاویر بیشتری از اسناد و کتب تاریخی مرتبط با استان خبر داده و تصریح کرد: در حال حاضر، مشغول رایزنی با برخی ارگانها جهت اخذ تصاویر اسناد و کتب تاریخی مرتبط با استان موجود در آرشیو های سازمانی و حتی موزه های بین المللی هستیم تا انشاءالله بتوانیم بخش استان شناسی و نمایشگاه دائمی اسناد تاریخی استان را در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی نموده و مسیر استان شناسی را برای پژوهشگران هموار تر کنیم.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب