کد خبر: 33562
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 16 اسفند 1396 - 08:51
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کاشت نهال درکتابخانۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی

منبع : لیزنا
همزمان با هفتۀ منابع طبیعی و روز درختکاری، مدیران سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی در حرکتی فرهنگی و در حمایت از فضای سبز، اقدام به کاشت 8 اصله نهال کردند.
کاشت نهال درکتابخانۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط‌عمومی وامور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسنادآستان‌قدس‌رضوی، طی این اقدام که برای نخستین بار در روز درختکاری و در حیاط میانی کتابخانۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی انجام شد، تعداد هشت اصله نهال میوه به دست جمعی از مدیران این سازمان کاشته شد. رئیس سازمان یاد شده در گفتگو با خبرنگار ما این حرکت را ادای دین به درخت‌هایی خواند که در زندگی صنعتی امروز آخرین پناهگاه انسان برای دستیابی به هوای تازه هستند.

محمدهادی زاهدی با بیان اینکه درختان، ریه‌های زمین هستند، تأکید کرد: کاشت درخت یعنی ایجاد امکان تنفس برای نسل امروز و فردا و بهره‌مندی انسان اسیرِ آهن و سیمان از زیبایی‌های طبیعت. وی نامگذاری این روز را به درختکاری، فرصتی مغتنم در جهت خدمت به طبیعت و همچنین انسان  امروز و فردا دانست وگفت: خداوند از طریق درخت، هوای تازه، میوه‌های رنگارنگ و زیبایی چشم‌نواز و غیرقابل جایگزین را به مخلوقات خود هدیه کرده است که امروز بهانه‌ای برای تقدیر از این مواهب الهی است.

گفتنی است در این حرکت، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، وتعدادی از معاونان و مدیران سازمان حضور داشتند و اقدام به کاشت نهال کردند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب