کد خبر: 33582
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 17 اسفند 1396 - 13:36
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

استقبال کم نظیر کودکان آذربایجان شرقی از طرح «با هم بخوانیم»

منبع : لیزنا
کتابخانه های عمومی حسین ابن علی(ع) تیمورلو و ولایت هوراند میزبان اجرای طرح «با هم بخوانیم» در استان آذربایجان شرقی هستند.
استقبال کم نظیر کودکان آذربایجان شرقی از طرح «با هم بخوانیم»

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، طرح «با هم بخوانیم» همزمان با ۹۸ کتابخانه عمومی در سطح کشور در کتابخانه عمومی حسین ابن علی(ع) تیمورلو در شهرستان آذرشهر و کتابخانه عمومی ولایت در شهرستان هوراند استان آذربایجان شرقی برای کودکان رده‌ سنی ۹ تا ۱۲ سال برگزار می شود.

مهسا نقی زاده کتابدار کتابخانه عمومی حسین ابن علی(ع) تیمورلو و مجری طرح «با هم بخوانیم» بیان کرد: در این طرح، سیر مطالعاتی مشخصی برای گروه مخاطب در نظر گرفته ‌شده و براساس اهداف اصلی طرح کتاب‌هایی انتخاب و به کتابخانه ارسال شده است. سه قالب «بلندخوانی»، «جمع‌خوانی» و «مطالعه‌ فردی» برای مطالعه‌ کتاب‌های ارسالی درنظرگرفته ‌شده که این قالب‌های متنوع مطالعه خودش از حسن‌های این طرح به‌حساب می‌آید.

وی در ادامه افزود: ایجاد علاقه به مطالعه بیشتر در بین کودکان، آموزش نکات و مفاهیم کلیدی در حوزه اخلاق، ایجاد یک رقابت سالم در میان کودکان، برگزاری کارگاه‌های کاردستی با مقوا، گل رس، نقاشی و انجام فعالیت های علمی و ... از جمله مزایای دیگر این طرح است.

همچنین فرحناز نوری مجری طرح «با هم بخوانیم» در کتابخانه عمومی ولایت هوراند نیز با اشاره به استقبال کم نظیر کودکان از این طرح گفت: کتاب‌های ارسالی دقیقاً متناسب با حوزه‌های مفهومی‌ که طرح درصدد آشناکردن گروه مخاطب با آنهاست، انتخاب شده و خوشبختانه کودکان عضو کتابخانه نیز علاقه فراوانی به دورهمی‌های کتاب‌خوانی در کتابخانه دارند.

وی اضافه کرد: فضاسازی مناسب مکان اجرای طرح، نام‌نویسی از کودکان، در اختیار گذاشتن بسته‌های ویژه، جوایزی که پیش‌بینی شده و مواردی از این دست به جذابیت کار افزوده و شکلی تقریباً جدی و رسمی به این طرح داده که باعث شده در مقایسه با جلسات کتاب‌خوانی متداولی که همیشه در کتابخانه برگزار می‌شود، بچه‌ها اشتیاق مضاعفی به طرح کتاب‌خوانی «با هم بخوانیم» داشته باشند.

گفتنی است هدف کلی طرح «با هم بخوانیم» نهادینه‌سازی سبک زندگی مطلوب از طریق کتاب‌خوانی، ترویج سبک زندگی اسلامی و ترویج خواندن در بین کودکان است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: