کد خبر: 34514
تاریخ انتشار: سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 - 10:13
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

«بارون ساز» در خانه فرهنگ گلها نقد می شود

منبع : لیزنا
تازه ترین اثر مجموعه داستان کوتاه علیرضا محمودی ایران مهر
«بارون ساز» در خانه فرهنگ گلها نقد می شود

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه شش، فرهنگ سرای سرو؛ تازه ترین اثر مجموعه داستان کوتاه علیرضا محمودی ایران مهر با عنوان «بارون ساز» در نخستین نشست نقد کتاب خانه فرهنگ گله، چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه، ساعت 16 در خانه فرهنگ گلها نقد و بازخوانی می شود .

این برنامه با هدف معرفی آثار نویسندگان مطرح حوزه داستان و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار و در آن اثر علیرضا ایران مهر داستان پرداز کشورمان که شامل مجوعه داستان کوتاه با عنوان "بارون ساز" است با نقد و بازخوانی می شود.

مجموعه داستان کوتاه، توسط نشر چشمه منتشر شده، و با حضور نویسنده و منتقدان و همچنین علاقمندان به کتاب و کتابخوانی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. 

علیرضا محمودی ‌ایرانمهر از داستان‌نویسانِ جدی و پی‌گیر روزگار ماست. او که با مجموعه ‌داستانِ موفقِ ابر صورتی‌اش توانست بدرخشد و مخاطبانِ بسیاری برای خود به دست بیاورد، بعدِ سال‌ها مجموعه‌ داستانِ بارون‌ساز را منتشر ‌کرده است. محمودی‌ ایرانمهر هجده داستانِ کوتاه در این کتاب گردِ هم آورده است که برآمده‌اند از تجربه‌های متفاوتِ او در روایتِ وضعیت‌های خاص. اتمسفرِ داستان‌های این کتاب بیان‌گرِ ذایقه‌ی تجربی نویسنده‌اش است در یافتنِ موضوع‌های نو و اجرای متفاوتِ آن‌ها. جهانِ محمودی ‌ایرانمهر جهانی ا‌ست که درش ارواحِ مرد‌گان، عناصرِ متافیزیکی و امثالهم کنارِ انسان‌های عادی‌اش متبلور می‌شوند. برای همین در بسیاری از این داستان‌ها روابطی که میانِ شخصیت‌ها شکل می‌گیرد خبر می‌دهد از فاجعه یا اتفاقی که در راه است. آدم‌های او در مواجهه با جهانِ پیرامونِ خود گاه بی‌مروت هستند و هزینه‌ی گزافی بابت این جسارت می‌دهند و گاه در چارچوبِ خود مانده‌اند و از هراسِ اتفاق‌های بیرون سعی می‌کنند ماجراها را به نفعِ خود رقم بزنند...برای همین هجده داستانِ این کتاب را می‌توان هجده تجربه دانست در اجرای باورِ نویسنده راجع‏به مفاهیمی چون جبر، مرگ، عشق و مهم‌تر از همه خشونت. داستان‌هایی که نویسنده‌اش را یکی از نویسندگانِ ایده‌دارِ ادبیات داستانی ایران کرده است.

علاقه مندان جهت شرکت در برنامه  می توانند روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه از ساعت 16تا18 به خانه  فرهنگ  گلها واقع در خیابان کارگر شمالی، بالاتر ازخیابان فاطمی، کوچه دیدگاه، پلاک 28 مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های فرهنگی با شماره 88983603 تماس حاصل فرمائید.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
رویدادهای پیش رو
فرهنگ و ادب