کد خبر: 34529
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 - 14:01
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نخستین دوره آموزشی « آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» در چهارمحال و بختیاری

منبع : لیزنا
نخستین دوره آموزشی « آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» برای تعدادی کارکنان کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
نخستین دوره آموزشی « آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» در چهارمحال و بختیاری

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نخستین دوره آموزشی «آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» ویژه تعدادی از کارکنان کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در محل فرهنگسرای بروجن تشکیل شد و رضا محمودپور، کارشناس نسخ خطی و چاپ سنگی کتابخانه مرکزی ارومیه به آموزش چگونگی شناخت و تشخیص نسخ خطی، چاپ سربی و سنگی از یکدیگر، شیوه نگهداری صحیح از این گونه نسخ و راههای جلوگیری از آسیب دیدگی این منابع پرداخت.

در این دوره آموزشی که با هدف ارتقا سطح سواد اطلاعاتی کتابداران برگزار شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشیِ تخصصی برای کتابداران افزود: یکی از نیازهای اساسی جوامع دانستن است و کتابخانه ها به عنوان مهم ترین منبع اطلاعاتیِ مطمئن، وظیفه دارند که این نیاز جامعه را مرتفع سازند.

فرهاد خلیل مقدم اذعان داشت: دو بازوی اصلی کتابخانه منابع کتابخانه ای و اطلاعات کتابداراست و کتابدار آگاه و مجهز به دانش روز می تواند کتابخانه را سرپا و فعال نگه دارد و برای تحقق این مهم باید آموزش را عملیاتی کرد.

گفتنی است برگزاری این دوره جزء سرفصل های آموزشی نهاد بوده که با پیگیری کارشناس آموزش و پژوهش این استان برای ۱۸ نفر از کارکنان کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: