کد خبر: 35009
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 24 خرداد 1397 - 11:17
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نشست کتاب‌خوان با گویش‌ محلی در سمنان برگزار شد

منبع : لیزنا
نخستین نشست کتاب‌خوان با گویش‌ محلی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید فهمیده شهرستان آرادان برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان با گویش‌ محلی در سمنان برگزار شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نخستین نشست کتاب‌خوان با گویش‌ محلی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید فهمیده شهرستان آرادان برگزار شد.

ابراهیم مونسان، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان با تأکید بر لزوم حفظ و انتقال گویش‌ها و لهجه‌ها به نسل‌های آینده، بیان کرد: گویش و لهجه قسمتی از فرهنگ و تاریخ است. از بین رفتن یک زبان یا یک گویش، مساوی با از بین رفتن تاریخ و فرهنگ شفاهی یک قوم و یک ملت است. حفظ گویش‌ها به یک عزم همگانی نیاز دارد.

در این نشست کتاب‌های «گویش الیکایی» نوشته علیرضا شاه‌حسینی توسط نویسنده اثر؛ «گویش سمنان» نوشته آرتور کریستن سن توسط کیکاوس قندالی؛ «شهرستان آرادان سرزمین کهن» نوشته علیرضا شاه‌حسینی توسط عین‌الله دهقانی؛ «ضرب‌المثل‌های الیکایی» نوشته علیرضا شاه‌حسینی توسط کاظم قندالی؛ «چیستان مقبول دیروز، مغفول امروز» نوشته علیرضا هاشمی توسط عیسی رحمانی و «پاده، روستایی کهن بر کرانه کویر» نوشته یونس شاه‌حسینی توسط مجید ده‌نمکی معرفی شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: