کد خبر: 35015
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 24 خرداد 1397 - 12:09
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

جشن «میهمانان ماه خدا» در کتابخانه فارابی هندیجان در استان خوزستان

منبع : لیزنا
جشن دختران روزه اولی با عنوان «میهمانان ماه خدا» در کتابخانه عمومی فارابی هندیجان برگزار شد.
جشن «میهمانان ماه خدا» در کتابخانه فارابی هندیجان در استان خوزستان

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، زهرا شنبدی، مسئول کتابخانه عمومی فارابی هندیجان با اعلام این خبر گفت: یکی از نکات مهم در تربیت دینی نسل نوجوان، ایجاد خاطره‌ای به‌یادماندنی برای آنان از انجام احکام و واجبات دینی است. با این هدف جشنی ویژه دختران روزه اولی در کتابخانه فارابی برگزار و طی آن واجبات دینی به‌صورت ساده به آنان آموزش داده شد.

وی ادامه داد: در این مراسم با اجرای برنامه‌ای شاد، معنوی و نیز اجرای مسابقه، واجبات دینی پس از سن تکلیف ازجمله نماز، حجاب و نگاه، ضرورت انتخاب مرجع تقلید، احکام روزه‌داری در قالب قصه برای کودکان و نوجوانان تشریح و در خصوص اهمیت انجام فرایض دینی و همچنین غنیمت شمردن ماه مبارک رمضان نکاتی مطرح شد.

وی هدف از برگزاری این جشن را تشویق، آشنایی و انس هرچه بیشتر کودک و نوجوانان با مسائل و احکام نماز و روزه و ماه مبارک رمضان در فضایی شاد و خاطره‌انگیز دانست و ادامه داد: برگزاری این برنامه افزایش اهتمام نوجوانان به ارتباط با خدا و تقویت روحیه توکل و اخلاص، افزایش آگاهی آنان در خصوص نماز و روزه و احکام شرعی و نیز شناخت برنامه‌های فرهنگی کتابخانه را به دنبال دارد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: