کد خبر: 35265
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 06 تیر 1397 - 12:00
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

ابراز رضایت مختارپور از شاعران جوان در کنگره شعر کتاب دفاع مقدس

منبع : لیزنا
مختارپور در حاشیه اختتامیه دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس از استقبال جوانان از کنگره ابراز رضایت کرد.
ابراز رضایت مختارپور از شاعران جوان در کنگره شعر کتاب دفاع مقدس

 علیرضا مختارپور، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفتگو با خبرنگار لیزنا، در حاشیه دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت سه کتاب با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس، در رابطه با آثار و نحوه استقبال شعرا از کنگره گفت: اتفاقات جالبی در این کنگره افتاد، خوشبختانه آثار دفاع مقدس، مقاومت، پایداری و شهامت جوانان برومند این کشور آنچنان اثر داشته که امروز می‌بینیم شاعرانی که حتی سنّ‌شان به زمان دفاع مقدس نمی رسد و بعد از پایان دفاع به دنیا آمده اند، امروز با خواندن خاطرات و  آثار شهدا و خانواده آنها شعرهایی به این زیبایی، لطافت، قوی و مثبت می سرایند.

وی افزود: این نشانه آن است که خوشبختانه راه شهدا که راه حفظ و حراست از میهن اسلامی، تمامیت عرضی و استقلال کشورمان است؛ همچنان، این مشعل، فروزان است.

مختارپور تاکید کرد: همین‌ها این نوید و امید را می دهد که انشاءالله هیچ خطری کشور را تهدید نخواهد کرد.

دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با موضوع نقش بانوان در پاسداشت دفاع مقدس و با محوریت ۳ کتاب «دختر شینا»، «گلستان یازدهم» و «راز درخت کاج» برگزار شد که در مجموع ۷۰۰ اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال شد و ۲۷۲ اثر شامل ۱۱۸ قطعه شعر در بخش کلاسیک، ۱۰۵ قطعه شعر در بخش سپید و قالب‌های نو، ۲۱ شعر در قالب ترانه و ۲۸ قطعه شعر کودک، به بخش نهایی داوری راه یافتند که آثار برگزیده در هر بخش معرفی و از صاحبان آن تقدیر شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: