News Code: 34521
Publication Date: Wednesday, 16 May 2018 - 10:21
Email
Print

main

»

مجموعه اصلی

»

اخبار کتاب

جلسه نقد داستان «شاخ دماغی ها» برگزار می شود

Source : لیزنا
 جلسه نقد داستان «شاخ دماغی ها» جمعه، ۲۸ اردیبهشت ماه در سرای ناشران قم برگزار می شود.
جلسه نقد داستان «شاخ دماغی ها» برگزار می شود

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه خانه كتاب؛ داستان «شاخ دماغی ها» جمعه (۲۸ اردیبهشت ماه) با حضور معصومه میرابوطالبی، زهرا عبدی و سیده‌عذرا موسوی در مجتمع ناشران قم نقد می شود.

«شاخ دماغی‌ها»، در ۱۸۴ صفحه و ۲۳ فصل، داستان دختر نوجوانی را روایت می‌كند كه پدر و مادرش برای درمان به خارج از كشور می‌روند و او ناچار است مدتی را در خانه خاله‌اش سر كند. در آن‌جا پسر نوجوانی هم زندگی می‌كند كه ناچار است اتاقش را طی این مدت، در اختیار دخترخاله خود بگذارد و از این مساله اصلا دل خوشی ندارد. به علاوه، او دخترخاله را مزاحم كارهای مخفیانه خود می‌داند. بدین ترتیب جنگی پنهانی میان این دو درمی‌گیرد كه نتایج پیش‌بینی نشده‌ای برای‌شان به بار می‌آورد.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «دو روز از آمدن نیلوفر نگذشته بود و من گند زده بودم. حالا شب مامان و بابا می‌آمدند و نیلوفر مثل مأمور كلانتری همه چیز را می‌گذاشت كف دست‌شان. از این بشر هیچی بعید نبود. لابد برای خودشیرینی چهار تا هم می‌گذاشت رویش و تحویل‌شان می‌داد. دیگر چی بدتر از این می‌شد؟»

ماجرای این رمان اجتماعی در دوران معاصر می‌گذرد. موسوی، نویسنده داستان، این كتاب را در مدرسه رمان، مدرسه آموزشی موسسه فرهنگی شهرستان ادب، نگاشته است. این نخستین رمانی است كه به قلم نویسندگان این مدرسه منتشر می‌شود.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند جمعه (۲۸ اردیبهشت ماه) ساعت ۱۷ به سرای ناشران واقع در شهر قم، مجتمع ناشران، طبقه سوم، سرای ناشران مراجعه كنند.

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment: