News Code: 35554
Publication Date: Wednesday, 11 July 2018 - 14:21
Email
Print

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کتاب «عروس وینسنس» در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بررسی شد

Source : لیزنا
با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سقوط هواپیمای ایرباس، کتاب «عروس وینسنس» با حضور نویسنده اثر مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
کتاب «عروس وینسنس» در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بررسی شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سقوط هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران، کتاب «عروس وینسنس» با حضور نویسنده اثر و اهالی قلم در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

جواد علیزاده مؤلف کتاب با بیان اینکه هدف اصلی نگارش این کتاب، زنده نگه داشتن یاد شهدای حادثه ایرباس است خاطر نشان کرد: امیدوارم این کتاب بتواند گوشه‌ای از جنایات آمریکا علیه بشریت و تعدادی مسافر بی گناه را نشان دهد.

وی افزود: «عروس وینسنس»، اولین اثر منتشر شده من است که به نهالی نوپا می‌ماند که با راهنمایی اساتید و برگزاری جلسات نقد و بررسی، می‌توان در آینده شاهد درختی پربار بود.

علی بهرامشاهی، منتقد اثر نیز خاطر نشان کرد: در نگاه نخست نام کتاب با هوشمندی انتخاب شده است و بیانگر نگاه متفاوت نویسنده به یک ماجرای تاریخی است.

وی افزود: در حالی که در کتاب های مشابه، غالباً راویانی شبیه به هم و از یک جنس داریم اما در این کتاب، هم راوی متفاوت است و هم محل وقوع داستان.

رئیس انجمن نویسندگان و مؤلفین استان گفت: با وجود اینکه مسافرین بی گناه و خانواده آنها و بازماندگان شان، قربانیان اصلی این جنایت هستند اما نویسنده در این کتاب، با هنرمندی تمام نشان داده شده است که حتی سیاست های آمریکا باعث شد که حتی شهروندان کشور خودشان هم قربانی شوند و زندگیشان تباه شود؛ زیرا در این درگیری یک فروند چرخبال آمریکایی نیز مورد هدف قرار گرفته و به قعر آب‏ های نیلگون خلیج‏ فارس سقوط کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: هر چند با انتخاب سوژه جذاب به نوع پرداخت و انتشار کتاب، انتقاداتی وارد است و با وجود انتخاب نام خاص کتاب، شاهد جلدی کاملاً معمولی و حتی بی روح هستیم که هیچ کششی برای مخاطب ندارد.

وی با تأکید بر اینکه ویراستاری آثار قبل از انتشار، زیاد جدی گرفته نمی‌شود بیان کرد: در بسیاری از موارد به دلیل کمبود زمان و اصرار بر چاپ کتاب در یک موعد خاص، کتاب بدون بازخوانی و با غلط‌های املایی و نگارشی منتشر می‌شود که این کتاب نیز از این امر مستثنی نبوده است.

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment: