کد خبر: 33393
تاریخ انتشار: یکشنبه, 06 اسفند 1396 - 12:58
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

عضویت کتابدار ایرانی در «کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا»

منبع : لیزنا
فاطمه پازوکی، دانشجوی دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا، به عضویت «کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا» در آمد.
عضویت کتابدار ایرانی در «کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا»

 فاطمه پازوکی، در گفتگو با لیزنا، گفت: کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا حدود یک ماه پیش برای اعلام همکاری (به صورت دورکاری) با این کمیته فراخوان داد. پس از ارسال مدارک، هفتۀ گذشته اسامی افراد انتخاب شده، شامل اینجانب و سه نفر دیگر (از کشورهای انگلستان، آلمان و هندوستان) اعلام شد.

کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا شامل دو نوع همکار است؛ افرادی که ملزم به شرکت در تمام جلسات هستند و افرادی که می توانند از راه دور با این کمیته همکاری کنند. مدت همکاری «دو سال» (تا سال 2020) است و یک دوره دوسالۀ دیگر قابل تمدید خواهد بود.

دانشجوی دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا، دربارۀ شیوۀ همکاری با این کمیته گفت: فرایند همکاری به این شکل است که افراد پس از تأیید نهایی و تکمیل اطلاعات، عضو سامانۀ مربوطه با عنوان «بستۀ خوش آمدگویی (Welcome Kit)» می شوند و طی آن اطلاعات پایه و آموزشهای لازم برای همکاری با این کمیته را کسب می کنند. سپس در طرح‌ها، فرایندها و روندهای کاری کمیتۀ مربوطه همکاری خواهند کرد.

نخستین کارسپاری به اعضای این کمیته، اعلام نظر در مورد پیش نویس استاندارد خدمات کتابخانه عمومی برای کودکان و نوجوانان است که ویرایش جدیدی از نسخۀ قبلی آن محسوب می شود. پس تأیید نهایی (طبق الزام به رعایت محرمانگی) افراد می توانند منابع را به صورت دست اول، در اختیار کشورهای عضو قرار دهند.

کمیته کتابخانه‌های عمومی ایفلا سال گذشته جایزۀ فعالترین کمیته ایفلا را کسب کرده است. رئیس این کمیته Jan Richards، دبیر این کمیته Anette Mjoberg و هماهنگ کنندگان این کمیته Annie Dourlent  و  Jane Wee هستند.

فاطمه نوری کتابدار
|
Iran
|
1396/12/19 - 17:02
1
1
باسلام وتبریک خدمت همکار قدیمی
خانم دکتر پازوکی
امیدوارم همیشه ودر همه مراحل کاری موفق وپیروز باشی .
عمرانی
|
Iran
|
1396/12/07 - 15:06
7
6
خیلی خوشحال شدم. ایفلا باید خیلی خوشحال باشد که یک نیروی پیگیر و اهل خواندن و تجربه کردن به جمع خود اضافه کرده است. موفق باشی
مجید جراح
|
Iran
|
1396/12/07 - 12:22
7
6
سرکار خانم دکتر فاطمه پازوکی
عضویت سرکار عالی در کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا را تبریک عرض می نمایم.
مجید جراح
پیمان کریمی
|
Iran
|
1396/12/07 - 11:25
7
6
تبریک می گم به خانم پازوکی. انشاالله که موفقیت های روزن افزونی را پیش رو داشته باشین .
مهردادیارمحمدی
|
Iran
|
1396/12/06 - 13:25
9
14
باسلام و تبریک به خانم پازوکی.یادم هست ایشان در دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی تحصیل میکردند و فوق العاده خانمی با پشتکار عالی و علاقه مند به این رشته بودند از همون ابتدا مشخص بود که توی این رشته حرفای زیادی برای گفتن دارند ازصمیم قلب بهشون تبریک میگم
لیلی وکیلی
|
Iran
|
1396/12/06 - 11:08
16
13
تبریک خانم دکتر پازوکی..علم واخلاقتان ستودنیست
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: