کد خبر: 33397
تاریخ انتشار: یکشنبه, 06 اسفند 1396 - 18:48
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

تعجب رئیس کتابخانه ملی مالزی از حضور چشمگیر زنان ایرانی در عرصه کتابداری

منبع : لیزنا
رئیس کتابخانه ملی مالزی که برای جشن هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی به ایران آمده است از دانشگاه الزهرا(س) و کتابخانه این دانشگاه بازدید کرد.
تعجب رئیس کتابخانه ملی مالزی از حضور چشمگیر زنان ایرانی در عرصه کتابداری

 

به گزارش لیزنا، داتو نفیسه احمد، رئیس کتابخانه ملی مالزی که برای جشن سالگرد تاسیس کتابخانه ملی به ایران آمده است در اولین روز سفرش به همراه گلوریا پرز سالمرون، رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری (ایفلا) از دانشگاه الزهرا(س) و کتابخانه تازه تاسیس این دانشگاه بازدید کرد.

احمد ضمن تشکر از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به خاطر دعوت از وی برای حضور در جشن سالگرد تاسیس کتابخانه ملی گفت: من بسیار خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که به ایران آمده‌ام. سفر به ایران یکی از برنامه‌های شخصی من بود که در این سفر کاری با همه مشکلات صورت پذیرفت.

رئیس کتابخانه ملی مالزی از تعداد کثیر کتابداران خانم ایرانی ابراز خرسندی کرد و گفت: من به عنوان یک زن افتخار می‌کنم که این تعداد کتابدار خانم در ایران می‌بینم. قبل از سفر به ایران تصوراتی از این کشور داشتم که اکنون متوجه می‌شوم اشتباه هستند. ایران در زمینه کتابداری و اطلاع‌رسانی بسیار خوب کار می‌کند و فکر می‌کنم همه کشورهای مسلمان باید به پیشرفت ایران در این عرصه افتخار کنند.

 وی درباره دانشگاه الزهرا(س) گفت: ایران بسیار خاص است که دانشگاهی برای بانوان تاسیس می‌کند. ما در مالزی دانشگاهی مخصوص بانوان نداریم.

احمد همچنین درباره روند همکاری‌ها بین ایران و مالزی در زمینه کتابداری گفت: ما هم اکنون با سفارت ایران در مالری روابط خوبی را داریم و در تبادل میراث فرهنگی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی همکاری داریم. فکر می‌کنم بعد از این سفر روابط ما با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارتقاع پیدا کند.

 

شایان ذکر است کوالالامپور، پایتخت مالزی امسال میزبان کنگره سالانه ایفلا است. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: