تعجب رئیس کتابخانه ملی مالزی از حضور چشمگیر زنان ایرانی در عرصه کتابداری

 

به گزارش لیزنا، داتو نفیسه احمد، رئیس کتابخانه ملی مالزی که برای جشن سالگرد تاسیس کتابخانه ملی به ایران آمده است در اولین روز سفرش به همراه گلوریا پرز سالمرون، رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری (ایفلا) از دانشگاه الزهرا(س) و کتابخانه تازه تاسیس این دانشگاه بازدید کرد.

احمد ضمن تشکر از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به خاطر دعوت از وی برای حضور در جشن سالگرد تاسیس کتابخانه ملی گفت: من بسیار خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که به ایران آمده‌ام. سفر به ایران یکی از برنامه‌های شخصی من بود که در این سفر کاری با همه مشکلات صورت پذیرفت.

رئیس کتابخانه ملی مالزی از تعداد کثیر کتابداران خانم ایرانی ابراز خرسندی کرد و گفت: من به عنوان یک زن افتخار می‌کنم که این تعداد کتابدار خانم در ایران می‌بینم. قبل از سفر به ایران تصوراتی از این کشور داشتم که اکنون متوجه می‌شوم اشتباه هستند. ایران در زمینه کتابداری و اطلاع‌رسانی بسیار خوب کار می‌کند و فکر می‌کنم همه کشورهای مسلمان باید به پیشرفت ایران در این عرصه افتخار کنند.

 وی درباره دانشگاه الزهرا(س) گفت: ایران بسیار خاص است که دانشگاهی برای بانوان تاسیس می‌کند. ما در مالزی دانشگاهی مخصوص بانوان نداریم.

احمد همچنین درباره روند همکاری‌ها بین ایران و مالزی در زمینه کتابداری گفت: ما هم اکنون با سفارت ایران در مالری روابط خوبی را داریم و در تبادل میراث فرهنگی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی همکاری داریم. فکر می‌کنم بعد از این سفر روابط ما با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارتقاع پیدا کند.

 

شایان ذکر است کوالالامپور، پایتخت مالزی امسال میزبان کنگره سالانه ایفلا است.