کد خبر: 37064
تاریخ انتشار: یکشنبه, 25 شهریور 1397 - 10:22
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

فراخوان پژوهش برای کتابداران:

مسائل در حال ظهور در فهرستنویسی کتابخانه‌های دانشگاهی

منبع : لیزنا
گروه پژوهش‌های مقدماتی فراخوان پژوهشی با موضوع «مسائل در حال ظهور در فهرستنویسی کتابخانه‌های دانشگاهی» داد.
 مسائل در حال ظهور در فهرستنویسی کتابخانه‌های دانشگاهی

 به گزارش لیزنا، گروه پژوهش‌های مقدماتی، برای نوشتن تک‌نگاشتی حدود 10،000 کلمه‌ درمورد «مسائل در حال ظهور در فهرستنویسی کتابخانه‌های دانشگاهی» فراخوان داد. این گروه به دنبال کتابداری است که این تک‌نگاشت را که شامل 5 مصاحبه مفصل با کالج ها و دانشگاه‌هاست را با حدود 7،500 کلمه انجام دهد. (حداقل 2 تا ازآنها باید دانشگا‌های تحقیقاتی باشند).

این گزارش همچنین باید شامل مرور ادبیات تحقیق همراه با توضیحات نویسنده و اطلاعات کتابشناختی دقیق باشد. مسائل مورد بحث در این گزارش  شامل موارد زیر است:

استفاده از RDA، آمار فهرستنویسی، جایگزینی برای MARC، نگهداری فهرست کتابشناختی، ارتباطات بخش‌های سفارشات، پیایندها، مخزن دیجیتال سازمان و سایر بخش‌های کتابخانه، آموزش فراداده (Metadata)، فواید فهرست‌نویسی و فهرست‌نویسی خدمات خاص (نقشه، اسناد دولتی، مجموعه‌های خاص، منابع خاکستری، قوانین، پزشکی و غیره).

انجام این پژوهش شامل پاداش نیز می‌شود.

کتابداران برای انجام این پژوهش ضروری است رزومه خود را همراه با یک نامه به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: