کد خبر: 38828
تاریخ انتشار: شنبه, 04 اسفند 1397 - 08:35
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

ورکشاپ کارآفرینی کتابداری در دانشگاه پیام نور برگزار شد

منبع : لیزنا
ورکشاپی کارآفرینی با هدف فرصت دهی به دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی برای رشد و ارتقا این رشته در دانشگاه پیام نور تهران جنوب برگزار شد.
ورکشاپ کارآفرینی کتابداری در دانشگاه پیام نور برگزار شد

به گزارش لیزنا، ورکشاپ کارآفرینی با حضور 35 نفر از دانشجویان و کارمندان روز پنجشنبه، 2 ماه اسفندماه از ساعت 9:30 الی 12 در دانشگاه پیام‌نور تهران جنوب برگزار شد.

در این ورکشاپ ابتدا درباره ظرفیت ها، ناشناخته ها و مزایای رشته علم اطلاعات و دانش شناسی و فرصت های رشته به صورت تعاملی بحث و سپس به معرفی منابعی برای آشنایی بیشتر کتابداران با فرصت های شغلی موجود در کتابداری پرداخته شد.

هچنین به صورت اجمالی کتابداران ایرانی موفق داخل و خارج از نیز معرفی شد. پیشنهاد و معرفی تعدادی از مشاغل نوین و جدید که کتابداران می توانند به عنوان شغل روی آن حساب کنند و در آن ها فعالیت کنند نیز بخش بعدی این ورکشاپ بود. در ادامه به معرفی تعداد قابل توجهی از استارتاپ ها، نحوه شکل گیری، کارکرد، نحوه عملکرد و ارزش آن ها همچنین برخی شتابدهنده ها پرداخته شد.

روش های کسب درآمد و مشاغل پاره وقت مناسب برای دانشجویان و دانش آموختگان از قبیل تولید محتوا (انواع تقسیم بندی محتوا، ارزش محتوا، سایت های محتوایی، کتابداران و محتوا، استارتاپ های مربوطه)، و مباحث فری لنسینگ (انواع و اقسام مهارت ها و استفاده از آن ها به صورت پاره وقت برای کسب در آمد) از جذاب ترین بخش های این ورکشاپ بود که با استقبال حضار رو به رو شد.

گفتنی است در آینده ای نزدیک سایتی برای کسب درآمد کتابداران رونمایی خواهد شد. همچنین علاقمندان می توانند در کانال تلگرامی طنز، خلاقیت و کارآفرینی کتابدار سلام به  نشانی  @ketabdarsalam عضو شوند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: