کد خبر: 39196
تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 اسفند 1397 - 09:10

داخلی

»

اخبار کتاب

پشتیبانی تصویرگران کتاب‌های کودکان از جنبش محیط زیستی دانش‌آموزان

منبع : کتابک
گروهی از تصویرگران کتاب کودکان به دعوت اما رینولدز، تصویرگر و نویسنده انگلیسی با خلق شخصیت‌هایی که پلاکاردهایی را با شعارهای محیط زیستی در دست داشتند، راهپیمایی مجازی را به راه انداختند و با جنبش «جوانان برای اقلیم» اعلام همبستگی کردند.
پشتیبانی تصویرگران کتاب‌های کودکان از جنبش محیط زیستی دانش‌آموزان

به گزارش لیزنا، در این کمپین تصویرگران بسیاری از سراسر دنیا از جمله اندونزی، کلمبیا، امریکا، دانمارک، انگلستان، روسیه، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، مکزیک و تایوان شرکت کردند و آثارشان را برای اما رینولدز فرستادند که ۲۴ اسفند همزمان با راهپیمایی دانش‌آموزان ویدیوی ساخته شده از آن آثار را به نمایش گذاشت.

اما رینولدز در سایت خود اعلام کرده است که این کمپین همچنان ادامه دارد و تصویرگران علاقمند می‌توانند آثار خود را با هشتگ @KidLit4Climate در حساب توتیتر و اینستاگرام خود منتشر کنند تا به مرور زمان در صفحه کمپین منتشر شود.

«جوانان برای اقلیم»، جنبشی دانش‌آموزی است که با الهام از گرتا تونبرگ دانش‌آموز سوئدی به راه افتاده است. دانش آموزان هر جمعه به جای حضور در کلاس درس به خیابان‌ها می‌آیند تا اعتراض خود رابه سیاست‌های ضد محیط‌زیستی اعلام کنند. تظاهرات جمعه ۲۴ اسفند یکی از بزرگترین گردهمایی دانش‌آموزان بود که با حضور دانش‌آموزان صد کشور جهان برگزار شد. کارشناسان بسیاری هم از چندین کشور اروپایی با امضا بیانیه‌‌ای از جنبش «جوانان برای اقلیم» پشتیبانی کرده‌اند.

چند نمونه از آثار تصویرگران:

 

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: