کد خبر: 39523
تاریخ انتشار: شنبه, 07 ارديبهشت 1398 - 18:16
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

چاپ آثار برگزیده‌ کتاب سال ایران و چین

منبع : ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
 در دیدار قادر آشنا، قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با گوئو وی مین، معاون دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین که در محل سفارت جمهوری خلق چین برگزار شد مقرر شد آثار برگزیده‌ کتاب سال ایران و چین در دو کشور چاپ شود.
چاپ آثار برگزیده‌ کتاب سال ایران و چین

به گزارش لیزنا، در این دیدار که به مناسبت ضیافت شامی که با میزبانی سفارت جمهوری خلق چین ترتیب داده شده بود معاون دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین ضمن ابراز خرسندی از حضور چین به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: استقبال از افتتاح غرفه‌ چین برایم شگفت‌آور بود و این استقبال نشان‌دهنده‌ اهمیت گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور است و امیدوارم این حضور بستر مناسبی را برای این هدف فراهم آورد.

قادر آشنا نیز در این مراسم گفت: ایران و چین سابقه‌ی تمدنی بالایی دارند که از گذشته با جاده‌ ابریشم آغاز شده است و باید مجدد آن را احیا کنیم.

 قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه‌ی این دیدار پیشنهاد گسترش ارتباطات فرهنگی بین دو کشور را مطرح کرد و گفت: چاپ آثار برگزیده‌ی کتاب سال ایران و چین و فراهم آوردن شرایط مناسب برای ارتباط بین نویسندگان، ناشران و تصویرگران دو کشور می‌‌تواند بر گسترش مبادلات فرهنگی بین دو کشور تاثیرگذار باشد.

در این دیدار همچنین نحوه‌ی حضور در نمایشگاه‌‌های دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان این نشست مقرر شد تا زمینه‌های لازم برای انتشار آثار برگزیده کتاب سال ایران و چین پیگیری شود.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و ادب