کد خبر: 40504
تاریخ انتشار: سه شنبه, 12 آذر 1398 - 14:35

داخلی

»

اخبار کتاب

انتشار کتاب بازی تموم! بازی تموم!

منبع : انتشارات نیستان
بازی تموم! بازی تموم! از مجموعه من و عروسکام  منتشر شد.
انتشار کتاب بازی تموم! بازی تموم!

به گزارش لیزنا، انتشارات کتاب نیستان مجموعه­ ی « من و عروسکام » مناسب گروه سنی الف  و ب – چهار تا هفت ساله – را منتشر کرد.

توجه پدیدآورندگان کتاب کودک به زندگی روزمره و نیازهای واقعی بچه­ ها، یکی از مطالبات به­حق خانواده­ها به­شمار می­رود. از­آنجا که تولیدات فرهنگی، وسیله­ی انتقال ارزش­ها و مهارتهای زندگی و عادات صحیح به نسل جوان هستند، فعالیت­های زیادی در سراسر دنیا در این مورد انجام می ­شود که متاسفانه در کشور ما چندان چشمگیر نیست و بیشتر حجم بازار به ترجمه­ ی آثار مشابه خارجی اختصاص یافته ­است.

 « کتاب نیستان » با احترام به خواست مخاطبان و همراهان همیشگی خود، اقدام به تولیدمجموعه­ ها و آثار تک جلدی متعددی در این حوزه­ برای کودکان کرده است. مجموعه­ ی     « من و عروسکام » با بهره ­گیری از حضور شاعر و تصویرگری هنرمند با خلق فضایی آشنا و صمیمانه  به­ سادگی با مخاطبان گروه سنی الف  و ب – چهار تا هفت ساله – ارتباط برقرار می­ کند و لحظاتی شاد و درعین حال مفید را به­ وجود می­ آورد.

در جلد سوم مجموعه، دو موضوع مهم مورد توجه قرارگرفته: نخست، بهداشت فردی در زمان سرماخوردگی و دوم، مضرات استفاده از تبلت.

همچون جلدهای قبل، « نسیم عرب امیری » از ویژگی جاندارپنداری اشیا در کودکان خردسال استفاده کرده و روایت را پیش برده­است. تب « موفرفری » - عروسک محبوب عسل - بهانه­ایست برای آموزش موارد بهداشتی و گفتگو درباره­ی آمپول و لزوم استفاده­ از آن در زمان بیماری.

داستان که کاملاً از بازی­های کودکانه ایده گرفته، با همراهی تصاویر جذاب « خانم آتنا شمس » در فضایی دوست­داشتنی  ترس کودکان از تزریق را کاهش می­دهد و به بزرگترها کمک می­کند تا پیش از موقعیت­های اورژانسی و در شرایطی به­دور از تنش، اطلاعات لازم را به کودکان انتقال دهند.

در قسمت بعدی، تبلت غزل باعث شده تا عسل تمام مدت با آن سرگرم شود و اسباب بازی­ها را از یاد ببرد. اما آنها با همفکری هم، طی جلسه­ ای جذاب  و با کشیدن یک قلب شکسته، احساس­شان را بیان می ­کنند. قهرمان کتاب، با خوش­ شانسی تمام، بدون شنیدن توصیه­ ها و نظرات خسته­ کننده ­ی بزرگترها خودش و کشمکش­هایی که برای همه­ ی خانواده­ ها آشناست، به مضرات استفاده­ ی طولانی مدت از تبلت پی می­برد و داوطلبانه آن را کنار می­ گذارد.

اهمیتی که شاعر برای استنتاج قهرمان قائل شده، هم برای مخاطب کودک و هم برای والدین، دنیایی دلنشین می­ سازد.  درحقیقت، نه تنها کودک از استقلال عسل لذت می­ برد، بلکه بزرگسالان هم با نمونه­ ای عینی می­ بینند که چطور می­ شود در هر شرایطی وسیله­ ی تفکر و انتخاب را در اختیار بچه­ ها قرار داد و به جای تذکرهای بی­فایده، به نتیجه­ ی دلخواه رسید.

« بازی تموم، بازی تموم » کتابیست پر از نکات جالب که در هر بار خواندن، می­توان نکات جدیدی را در متن و تصاویرش کشف کرد؛ کاری که بچه­ ها از آن بسیار لذت می ­برند.

  

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: