کد خبر: 28038
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 17 فروردين 1396 - 11:32

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

اولین جشنواره «سبزانه کتاب» با خلاقیت کتابدار روستای زاغه همدان برگزار شد

منبع : لیزنا
با خلاقیت کتابدار کتابخانه عمومی امام علی(علیه السلام) روستای زاغه همدان، اولین جشنواره سبزانه کتاب در این روستا برگزار شد.
 اولین جشنواره «سبزانه کتاب»  با خلاقیت کتابدار روستای زاغه همدان برگزار شد

 به گزارش لیزنا، براساس اعلام روابط عمومی کتابخانه‌‌های عمومی استان همدان، مسئول کتابخانه عمومی امام علی(علیه السلام) زاغه با اعلام این خبر افزود: همزمان با فرارسیدن بهار طبیعت و به منظور ترغیب و انس اهالی روستا با کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی، جشنواره سبزه آرایی در کتابخانه عمومی امام علی(علیه السلام) زاغه برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را، برانگیختن انگیزه و خلاقیت افراد و حضور بیشتر اعضا در کتابخانه، ترغیب و تشویق زنان خانه‌دار به کتاب‌خوانی، یادآوری سنت‌های بومی و ایجاد نشاط بین اهالی روستا دانست و اظهار داشت: ملاک انتخاب برترین سبزه، استفاده از طرح‌های بومی، ابتکار و خلاقیت، شادابی سبزه و بهره‌گیری از نمادهای فرهنگی و مرتبط با کتابخانه و کتابخوانی بود.

وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی جهت برگزاری این برنامه پیشاپیش به طرق مختلف از جمله آگاه‌سازی به اعضای کتابخانه و درخواست از آنها جهت اشاعه این برنامه به دیگر افراد و نیز از طریق فضای مجازی صورت گرفت، افزود: در انتها 38 نفر از بانوان، ذوق و هنر خود در سبزه‌آرایی را برای شرکت در جشنواره به رقابت گذاشتند.

مسئول کتابخانه عمومی امام علی(علیه السلام)، افزود: در حاشیه این مراسم چندین کتاب مرتبط با نوروز و جشن‌های باستانی به اعضا معرفی شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: