3 شهریور ماه برگزار می شود
مراسم پایانی جشنواره کتابخوانی رضوی در تهران

 به گزارش لیزنا،  علی نیکنام اظهار کرد: آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی 3 شهریور ماه ساعت ۱۷ با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، امام جمعه موقت شهر تهران و دیگر مسئولان فرهنگی شهر تهران به همراه تقدیر از برگزیدگان در سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.

او افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی تهران بزرگ با اداره کل کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری  نهمین جشنواره رضوی همکاری بسیار خوبی داشتند.

نیکنام گفت: تعامل دستگاه‌ها و نهادها با یکدیگر و همدلی و دغدغه‌مندی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و همچنین انجام تبلیغات و اطلاع‌رسانی به‌موقع سبب استقبال مردمی از این جشنواره نسبت به سال گذشته شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با بیان این‌که میزان مشارکت در نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی نسبت به دوره گذشته رشد ۲.۵ برابری داشته است، گفت: سال گذشته تعداد ۲۴ هزار و ۸۴۹ نفر در هشتمین دوره شرکت کردند که با تلاش کتابداران، میزان مشارکت مردمی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به  ۶۰ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده است. از این تعداد ۳۱ هزار و ۴۶۵ نفر به صورت مکتوب، ۲۹ هزار و ۱۴۱ نفر به صورت آنلاین و ۱۵۵۶ نفر به صورت خانوادگی در جشنواره شرکت کردند.

در این راستا تاکنون شهرستان‌های قدس، فیروزکوه، قرچک، رباط کریم، ملارد و پاکدشت، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی و تجلیل از برگزیدگان را برگزار کرده‌اند و آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی شهر تهران نیز یکشنبه، ۳ شهریور از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی به نشانی میدان شوش، خیابان ری، قبل از پارک کوثر، نبش خیابان محمد یزدی برگزار خواهد شد.