کد خبر: 40755
تاریخ انتشار: شنبه, 21 دی 1398 - 08:59

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

راه‌اندازی پایگاه موضوعی شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کتابخانۀ دیجیتال رضوی

منبع : گنجینۀ رضوی
پایگاه موضوعي مطالعۀ دیجیتال با عنوان «سپهبد شهيد حاج‌قاسم سليماني» در سامانۀ كتابخانۀ ديجيتال کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی پایگاه موضوعی شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کتابخانۀ دیجیتال رضوی

به گزارش لیزنا، رئیس ادارۀ سازماندهی منابع دیجیتال سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد استان قدس رضوی، از راه‌اندازی پایگاه مطالعۀ دیجیتال با موضوع«سپهبد شهيد حاج‌قاسم سليماني» خبر داد.

مهدی کریمی در این باره اعلام کرد: این پایگاه دیجیتال شامل منابع مختلفی همچون کتب چاپی، مقالات، عکس و فیلم است که قرار است در حاشیۀ مراسم سه‌شنبۀ فرهنگی سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی که در ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 24 دی‌ماه سال جاری در محل موزۀ قرآن و نفایس آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، افتتاح شده و به طور رسمی آغاز به کار ‌کند.

وی در این باره تصریح کرد: منابع این پایگاه به صورت پیوسته فراداده‌نویسی شده و در حال تکمیل است.

کریمی در پایان افزود: کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس رضوی با بیش از یک دهه فعالیت برای راه‌اندازی، از کتابخانه‌های دیجیتال مطرح در کشور است که در حال حاضر با دارابودن بیش از دو میلیون منبع دیجیتال اعم از نسخه‌های خطی، کتب چاپی و.... در حال ارائۀ خدمات است.

گفتنی است که امکان بهره‌مندی از این منابع برای علاقه‌مندان از سرتاسر دنیا از طریق بستر اینترنت و نیز حضور در محل پایگاه‌های دیجیتال کتابخانۀ آستان قدس رضوی فراهم است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: