مدرسه زمستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

به گزارش لیزنا، مدرسه زمستانی ملک، منظومه‌ای از برنامه‌های آموزشی و پژوهشی را در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی با آموزش استادان و کارشناسان برجسته، برای شهروندان به ویژه دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایران به اجرا می‌گذارد. مجموعه برنامه‌های مدرسه زمستانی ملک، كارگاه‌های آموزشی «نقاشی پشت شیشه و آینه»، «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی»، «نقاشی گل و مرغ» و «تذهیب و حل‌کاری» در بخش «کارگاه‌های آموزشی» و نشست‌های پژوهشی «بررسي كتاب احاديث كاشي‌هاي زرين فام حرم مطهر امام رضا (ع)»، «ميدان مشق در متون تاريخي» و «آشنايي با روش‌هاي تصحيح نسخ خطي» را دربرمی‌گیرد.

مرکز آموزش هنرهای سنتی اسلامی- ایرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک، در مدرسه زمستانی ملک از استادان بنام و برجسته در هر حوزه بهره گرفته است. مهرنوش بشارت، سعید شکوری، شکوفه جعفری، فهیمه کاظمی یزدی، سیدعبدالله انوار، دکتر علي رواقي و عبدالله قوچاني آموزش هنرجویان و مخاطبان را در دو بخش کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی در این منظومه برنامه‌های آموزشی و علمی برعهده دارند.

برنامه‌های آموزشی مدرسه زمستانی ملک، در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار می‌شود.

دوستداران و علاقه‌مندان حضور در این دوره‌های آموزشی و نام‌نویسی، پس از مشاهده برنامه‌های مدرسه زمستانی ملک و آگاهی از جزییات برنامه‌ها، می‌توانند با شماره تلفن 66700878 (حوزه پژوهش و آموزش) تماس بگیرند یا حضوری به این بخش مراجعه کنند.