کد خبر: 23006
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 28 بهمن 1394 - 12:44

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

گزارش

وبینار «چگونه در دانشگاه های خارج از کشور بورس شویم؟» برگزار شد

وبینار «چگونه در دانشگاه های خارج از کشور بورس شویم؟» سه شنبه 27 بهمن و به همت گروه آموزشی آرموک برگزار شد.
وبینار «چگونه در دانشگاه های خارج از کشور بورس شویم؟» برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار لیزنا، وبینار «چگونه در دانشگاه های خارج از کشور بورس شویم؟» با سخنرانی محمود خسروجردی، دانشجوی دکتری دانشگاه کالج اسلو نروژ دیروز (27 بهمن 1394) برگزار شد.

 

در ابتدای این وبینار محمود خسروجردی ضمن تبریک برای شرکت و اقدام به ادامه تحصیل افراد شرکت کننده در وبینار، در خارج از کشور سخنان خود را با بیان تجربیات شخصی خود شروع کرد. وی گفت: بنده هم اکنون دانشجوی دانشگاه اسلو نروژ هستم و از سه دانشگاه UBC کانادا، UM مالزی و اسلو نروژ پذیرش داشتم. که به دلیل مشروط بودن پذیرش دانشگاه کانادا و بهتر بودن شرایط زندگی و تحصیل در نروژ دانشگاه اسلو را برگزیدم.

 

وی در مورد اولین گام برای اقدام دریافت بورسیه گفت: مهمترین مسئله برای گرفتن بورس قبل از مهیا ساختن مدارک زبان و تحصیلی، داشتن اراده و پشتکار و پیگیری مداوم است.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه چیست؟

وی درباره مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه گفت: مدارک مورد نیاز به خصوص برای کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 تا 7 یا مدرک تافل با نمره بالاتر از 90 است. اولویت اول در اقدام برای پذیرش و بورسیه، داشتن مدرک زبان است؛ چرا که تسلط بر زبان گاهی نقاط ضعف شما مانند نداشتن مقاله و رزومه قوی را می پوشاند. تسلط بر زبان نشان دهنده ی قدرت شما در برقراری ارتباط است. برخی از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان را (که جز مدارک ارسالی است) نشان دهنده تسلط شما بر زبان می دانند اما برخی دیگر با انجام مصاحبه آنلاین که حدود یک الی  یک ساعت و نیم است، تسلط شما بر روی زبان را می سنجند. برای دریافت بورسیه از کشورهایی مانند کانادا و آمریکا به نمره آزمون GRE هم نیاز است. در مورد رشته هایی با گرایش مدیریت سیستم ها در این کشورها به نمره مدرک GMAT هم نیاز است.

 

وی در ادامه موضوع مدارک مورد نیاز به داشتن ریز نمرات و اصل دانشنامه اشاره کرد و گفت: دانشجویان در حال تحصیل می توانند آخرین ریز نمرات خود را از دانشگاه دریافت نمایند. البته این ریز نمرات رسمی نیست و باید به همراه آن نامه ای از دانشگاه دریافت کرد که در آن به معدل و نمرات افراد تا آخرین ترمی که در حال تحصیل هستند، اشاره شده است. این نامه یک نامه رسمی است و به ریز نمرات ارائه شده اعتبار می بخشد.

 

خسروجردی بیان کرد: داشتن رزومه برای دریافت بورسیه الزامی است. در رزومه به مواردی مانند اینکه چه کارهایی تاکنون انجام داده اید، در چه دانشگاه ها و چه مقاطعی تحصیل کرده اید، چه مقالاتی نوشته اید و موضوع پایان نامه تان چه بوده است، اشاره می شود. در صورتی که تعداد مقالاتی که نوشته اید کم است، به ذکر اطلاعات کتابشناختی اکتفا نکنید و توضیحاتی را در مورد روش کار و نتایج به دست آمده ارائه دهید؛ چرا که حجم رزومه ارسالی از دیدگاه روان شناختی بر روی ارزیاب تاثیر گذار است.

 

وی به داشتن مقالات به زبان انگلیسی اشاره کرد و گفت: داشتن مقالات به زبان انگلیسی از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که نشان دهنده فعالیت و به روز بودن متقاضی است. قضاوت در مورد منابع فارسی برای دانشگاه ها سخت است و تنها با مجلاتی که در  scopus نمایه می شود، آشنایی دارند. البته داشتن مقاله فارسی برای بسط و گسترش رزومه شما مفید است و نشان دهنده فعالیت شما به زبان بومی خودتان است.

 

این دانشجوی دکتری دانشگاه اسلو گفت: ارسال توصیه نامه از سوی اساتید به همراه مدارک، در روند پذیرش تاثیرگذار است. اگرچه توصیه نامه غیر رسمی است اما اهمیت ویژه ای دارد چرا که نشان دهنده شبکه های ارتباطی است که شما با متخصصان و صاحب نظران رشته تان در کشور خود دارید. توصیه نامه بهتر است مفصل و جامع باشد و در آن به توانمندی های کلامی، مهارت های ارتباطی، توانایی انجام کارهای گروهی، روحیه پژوهش، میل به ادامه تحصیل، نمرات کسب شده شما در درس هایی که با استاد نویسنده توصیه نامه داشته اید و مقالاتی که به صورت مشترک با وی کار کرده اید، باشد.

 

خسروجردی یادآور شد: یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز به هنگام ارسال مدارک، پروپوزال است. داشتن پروپوزال نشان می دهد که شما یک برنامه دارید و در کشور مقصد قصد انجام چه کارهایی را دارید. در نوشتن پروپوزال سعی کنید که موضوعات انتخابی کلیشه ای نباشد. یک طرح پیشنهادی خوب باید مسئله مدار باشد و یک مسئله را حل کند. در کشورهای اروپایی داشتن چارچوب نظری و متناسب با موضوع طرح پیشنهادی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مشاهده چارچوب های نظری مرتبط با علم اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی می توان به سایت human behavior project مراجعه کرد تا با آخرین تئوری های موجود و مرتبط با موضوع مورد نظر آشنا شد. در کشورهای اروپایی و آمریکایی کیفیت و مسئله مدار بودن پروپوزال بسیار مهم است.

 

وی در ادامه افزود: آخرین مدرکی که به آن نیاز دارید motivation letter یا purpose statement است که در متن آن به مواردی از قبیل اینکه چرا کشور مورد نظر را انتخاب کرده اید، چرا این دانشگاه را انتخاب کرده اید، چرا دوست دارید در دپارتمان مورد نظر ادامه تحصیل دهید، علایق شخصی شما برای ادامه تحصیل چیست و چرا شایسته دریافت بورسیه هستید، اشاره می شود. در نوشتن نامه حتما به بافت رسمی کشور دقت کنید.

 

کدام کشور و کدام دانشگاه؟

خسروجردی در مورد انتخاب کشور و دانشگاه برای دریافت بورسیه بیان کرد: انتخاب کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است. در انتخاب کشور بهتر است به مواردی مانند آب و هوا، اعتبار و جایگاه آن در نظام های رتبه بندی جهانی، ساختار فرهنگی، زبان رایج کشور مقصد، شهری که دانشگاه مورد نظرتان در آن واقع شده است و اینکه امکان اقامت در آن کشور بعد از اتمام تحصیل وجود دارد یا خیر، توجه کرد.

 

وی در ادامه افزود: برای آگاهی از فهرست بهترین شهرهای دانشجویی می توان به سایتbest student cities 2015 و برای آگاهی از هزینه های زندگی در یک شهر یا کشور خارجی با  استفاده از کلید واژه cost of living در مورد بهترین شهرهای دانشجویی و هزینه زندگی در آن ها آگاه شد.

 

وی در مورد اعتبار دانشگاه انتخابی گفت: می توان برای آگاه شدن از فهرست بهترین و معتبرترین دانشگاه ها از نظام های رتبه بندی دانشگاهی مانند shanghai ranking, the university times higher education و QS استفاده کرد.

 

چطور اساتید را پیدا کنیم؟ مکاتبه داشته باشیم یا خیر؟

خسروجردی در مورد انتخاب اساتید گفت: در آمریکا و کانادا در دوره بهار و پاییز جذب دانشجو صورت می گیرد. در صورتی که فراخوان جذب دانشجو به صورت فراخوان موقعیت شغلی باشد- چرا که در بعضی از کشورها، دانشجوی دکتری بودن شغل محسوب می شود- نیازی به انتخاب و مکاتبه با استاد خاصی نیست؛ چون شما با استاد رابطه ندارید و دانشگاه انتخابیتان شما را ارزیابی نمی کند و مدارک شما را برای موسسه ثالثی ارسال می کند تا جنبه بی طرفی رعایت شود. بعد از ارزیابی مدارک شما برای مصاحبه دعوت می شوید. لازم به ذکر است که داشتن ارتباط با اساتید مطرح و پرکار که دارای بودجه پژوهشی هم هستند به شما در روند پذیرش کمک می کند.

 

وی در ادامه افزود: برای یافتن اساتید پرکار و مطرح می توان به scholar.google.com مراجعه کرد و فهرستی از اساتید و مقالاتی که در زمینه خاصی کار کرده اند را مشاهده کرد.

 

آمریکا بهتر است یا اروپا

وی در مورد اینکه انتخاب کشورهای اروپایی در اولویت هستند یا آمریکا گفت: انتخاب کشورهای اروپایی به دلیل داشتن ویزای شینگن و امکان ایجاد شبکه های ارتباطی قویتر در اولویت است.

 

چه حوزه پژوهشی را انتخاب کنیم؟

خسروجردی در مورد انتخاب بهترین و پرکاربردترین حوزه های موجود در رشته، در حال حاضر مطالعه مقاله ای با عنوان evolution of library and information science نوشته  Jarvelin & Yakkari را پیشنهاد داد و گفت: غالب ترین و پرکارترین حوزه ها در رشته ی کتابداری، رفتار اطلاع یابی و بازیابی اطلاعات است. وی انجام پژوهش در حوزه های رفتار اطلاع جویی، وب سنجی، علم سنجی، انفورماتیک پزشکی و به طور کلی استفاده از روش های کیفی را به شرکت کنندگان در وبینار پیشنهاد داد.  

 

مزایا و مشکلات زندگی و تحصیل در خارج کشور

خسروجردی به معایب و مزایای زندگی در خارج از کشور اشاره کرد و یادآور شد: از مزایای زندگی و تحصیل در خارج کشور می توان به ایجاد شبکه ارتباطی با اساتید رشته در سراسر جهان، تحصیل بدون دغدغه مالی، استفاده از بودجه ارائه شده در بورسیه برای شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، عدم نیاز به ویزا برای شرکت در همایش های خارجی، امکان پذیرفته شدن در مقطع تحصیلی بالاتر و هیئت علمی شدن و امکان اقامت دائم در کشور محل تحصیل اشاره کرد.

 

وی در ادامه درباره معایب زندگی در یک کشور خارجی بیان کرد: قطع شبکه های ارتباطی با اساتید داخلی، دوری از خانواده، افسردگی، تطابق محیطی، استرس و فشار کاری، مشکلات ارتباطی و زبانی، عدم آشنایی با ساختار فرهنگی و اجتماعی از معایب زندگی در کشور بیگانه است.

 

گفتنی است، در پایان این وبینار، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و محمود خسروجردی به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

برچسب ها :
sar
|
Moldova
|
1399/05/06 - 12:36
0
0
سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم برای گرفتن بورسیه باید چه نکاتی و بدانیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب ما هارو بدین
خستع نباشید
معصومه
|
Iran
|
1399/02/29 - 22:44
0
2
سلام خسته نباشید. ببخشید من الا کلاس نهم هستم و می خوام رشته تجربی رو انتخاب کنم . معدلم 19 هست و کلاس زبان هم الا ترم19 هستم و می خوام برم ترم بیست می خواستم بپرسم اگه بخوام بورسیه بگیرم و به روسیه یا امریکا برم باید چی کار کنم و چطوری بورس بگیرم و همینطور می خواستم بپرست توی امریکا یا روسیه کدوم دانشکاهی خوبه

اگه می شه به سوالات من جواب بدید خوشحال میشم هر چه زود تر بهتر^_^
maryeh
|
Ukraine
|
1399/01/14 - 16:23
0
7
سلام 17 ساله هستم و تو شهر خیلی کوچیک درسم خوبه و زبانو خیلی خوب بلدم حتی میخوام برا کنکور 100 بزنم ولی عاشق تحصیل تو اروپام اگه بتونم تافل بگیرم میتونم برم اونجا بعد حتما باید بورسیه شم چون نمیتونم هزینه تحصیلشو بدم کمک کنید
محمد مهدی
|
Iran
|
1398/12/23 - 02:51
2
0
سلام..وقتتون بخیر..


ببخشید من مکانیک سمنان میخونم...خواستم ببینم امکان داره که با ثبت اختراع و مقاله خوب بورسیه رایگان گرفت؟
کدوم کشور ها رو برای مهندسی مکانیک ارشد پیشنهاد میدید؟
و اینکه مدارک سازمان فنی و حرفه‌ایی آیا کارگشا هست برای روزمه یا خیر؟

مننون میشم پاسخگو باشید.
عسلع
|
Iran
|
1398/12/09 - 07:30
1
8
سلام من سال دهم رشته ریاضی هستم میخواستم بدونم برای بورسیه حتماباید مدرک زبان از کلاس های اموزشی داشته باشم؟ من خودم بدون نیاز به کلاس اموزشی دارم زبان میخونم
پاسخ ها
Milad
| Iran |
1398/12/11 - 00:38
سلام.نه اونی که میخونی فایده داره و نه اونی که از آموزشگاه های زبان میگیری.باید مدرک رسمی IELTS رو با نمره ی بالای 7 از سفارت بگیری.
MDE
|
iran
|
1398/11/24 - 02:57
1
5
سلام.من سال دهم تجربی هستم.قصد تغییر رشته به ریاضی فیزیک رو دارم ولی متاسفانه ترس ازعدم موفقیت در رشته های ریاضی رو دارم.البته خودم برنامه ی مهاجرت رو دارم و علاقه به رشته ی هوافضا دارم و میدونم وضعیت شغلی این رشته در ایران افتضاحه اما من علاقه دارم که این رشته رو در یک کشور دیگع ادامه تحصیل بدم فقط میخواستم درباره شرایط لازم و مراحل بورسیه راهنماییم کنین چون واقعا یک مدته که ذهنمو مشغول کرده و دارم گم میشم.
زیبا
|
Iran
|
1398/09/26 - 20:09
0
8
سلام خسته نباشید من ترم آخرکاردانی حسابداری هستم برای ادامه تحصیل میخوام برم کانادا چجوری باید بورس شم؟
دهرا
|
iran
|
1398/09/14 - 19:06
1
2
سلام خسته نباشید رشته تجربی هستم سال آخر به صورت غیر حضوری درس میخونم میخواستم راهنماییم کنین چه جوری میتونم بورسیه تحصیلی رایگان بگیرم چه جوری میشه اقدام کرد!!؟ممنون میشم راهنمایم کنین البته چند جا رفتم بهم تحصیل در فرانسه رو پیشنهاد دادن ولی اگه میشه شمام راهنمایی کنید
Sara ETR
|
Iran
|
1398/08/18 - 01:16
0
2
سلام من کلاس دهم هستم و رشته ریاضی و فیزیک درس میخونم
الان مدرسه تیزهوشان درس میخونم و بین رتبه اول و دوم هستم با معدل عالی .کلاس زبان رو ادامه میدم و هنوز تموم نشده
میخوام بدونم چجوری میتونم بورسیه تحصیلی بشم؟
رشته ریاضی بدرد کدوم دانشگاه میخوره؟ کدام شاخه از رشته ریاضی میتونم موفق بشم؟
M
|
iran
|
1398/07/24 - 18:07
3
0
سلام من سال هشتم هستم ومیخاهم رشته ی ریاضی را انتخاب کنم میخواستم بدونم برای بورسیه شدن به امریکا در کنکور با چه رتبه ای باید قبول شد
پاسخ ها
Erfan
| United Kingdom |
1398/08/13 - 14:08
بچه جوون فعلا هشتمی گرمی داری حرف میزنی.
منم هشتم بودم میخواستم دکتر شم برم کانادا .
ولی الان دوازدهمم به زور معدل ۱۶ میگیرم .
خیلی هم سخته . فعلا تو ریاضی بردار بخوون بعدا فکر اونور باش...
parnia
|
Germany
|
1398/07/19 - 00:49
2
6
سلام خسته نباشید . اگه میشه جواب بدین .
من پایه هشتم هستم . من میخوام تجربی بخونم . میخواستم بدونم کسانی که پزشکی میخونن برای ادامه تحصیل چجوری باید بورسیه بگیرن برای کانادا ؟ آیا فقط تک رقمی ها میتونن بورس بشن ؟ برای بورس شدن به کانادا باید چه رتبه ای در کنکور داشته باشیم ؟
خواهش میکنم راهنماییم کنین .
سينا
|
Iran
|
1398/07/18 - 15:05
2
12
سلام ، من دانشجوي دندانپزشكي تو يكي از دانشگاه هاي خوب ايران هستم
ايا مي تونم براي رشته اي مثل رشته خودم در جايي از دنيا اقدام كنم؟
بي ترديد اين كشور بدون اينده است ، حتي براي مني كه يك دندانپزشك خواهم شد!
ايا مي تونم براي كشورهاي اروپايي يا نيوزلند و استراليا اقدام كنم و بورس بگيرم؟
ممنون
فرناز
|
Iran
|
1398/07/04 - 10:37
0
7
من دهم هستم و رشته معماری برای بورسیه کانادا چیکار باید انجام بدم؟
انیا
|
Iran
|
1398/06/23 - 12:53
2
5
من امسال دهم یه برنامه برای بورسبه می خوام
مرتضی
|
Iran
|
1398/05/27 - 15:07
3
6
سلام من دانشجویی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم و شش مقاله isiدارم که تو کنفرانس های بین المللی چاپ شده و سوال اینه که رشته من تو کدوم کشور هستش و بهش ارزش قائل میشوند و ایا من شانسی برای بورسیه گرفتن دارم؟
بینام
|
iran
|
1398/05/25 - 23:28
5
4
سلام میشه راهنمایی کنید من پایه ششم هستم تمام نمراتم هم خیلی خوب است سوال داشتم اگه بخوام بورسیه بگیرم باید چه طور برنامه ریزی کنم از حالا...
ffati
|
Iran
|
1398/03/18 - 13:26
3
16
آیا رشته های زبان رو هم بورس میکنند
پاسخ ها
نیلوفر
| Iran |
1398/06/31 - 13:23
سلام وقت بخیروشادی.من دانشجوی کارشناسی زبان هستم ترم پنجم ایا میتونم واسه ارشد همین رشته بورس بشم خارج از کشور ممنون میشم راهنمایی کنید
ناهید
| Iran |
1398/04/01 - 10:25
سلام ببخشید یه سؤال چجوری باید درخواست داد به دانشگاه خارج؟
gray
|
Iran
|
1398/03/13 - 03:32
2
12
سلام. من دانشجوی ارشد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز بدون مدرک زبان اما دارای مقاله isi هستم. در صورتی که بخواهم فاند بگیرم باید چکار کنم؟
پاسخ ها
mhmd-zr
| Iran |
1399/01/07 - 20:26
اونا بهت در خواست میدن
علیرضا انگوتی
|
Iran
|
1398/03/07 - 17:15
1
8
سلام و خسته نباشید
من کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار دارم و فرهنگی هم هستم و در حال تدریس می باشم با معدل 18.10 میخوام ببینم برا بورسیه شدن در مقطع دکتری چه کارهایی باید انجام بدم لطفا راهنمایی کنید ممنون
zahra
|
Iran
|
1398/03/05 - 20:04
3
21
سلام من سال دهم تجربی هستم و میخوام که باقی تحصیلم رو در خارج ادامه بدم میشه لطفا راهنمایی ام کنید
R.D
|
Germany
|
1398/02/29 - 18:51
9
10
سلام.من سال دهم تجربی هستم.باید برای بورس شدن کشور کره جنوبی چکارکنم‌.
نفیسه
|
Iran
|
1398/02/29 - 00:00
8
12
سلام استاد خسرو جردی ضمن خسته نباشد میخواستم بدونم منکه کلاس هشتم هستم میتوانم بورسیه بگیرم برم خارج ادامه تحصیل بدهم؟
و اینکه چگونه میتوانم بورسیه بگیرم که زیاد هزینه ای نداشته باشه؟
ممنون میشوم که کمکم کنید.
به شدت به توصیه هاتون نیاز مندم
فاطمه rvvvvvvyyyyy
|
Iran
|
1398/02/27 - 18:13
4
12
سلام من دانشجو
مقطع کاردانی طراحی و دوخت هستم چکار کنم بورسیه شم مشکل مالی ام دارم
faeze
|
Iran
|
1398/01/18 - 15:26
3
7
عالی
مبیناحسینی
|
iran
|
1398/01/11 - 16:28
5
14
سلام خیلی از اطلاعات خوبتون ممنونم میشه لطفا بگین امکان بورسیه شدن بعد از کنکورهست یانه؟واینکه اگه هست چ طوره ؟وباید چ رتبه ای داشته باشیم؟
فاط
|
United States
|
1397/12/05 - 19:42
6
12
سلام . ببخشید من دانش اموز رشته ی تجربی پایه ی یازدهم هستم . امریکا هنوز میپزیره ؟ من میخواستم سال دیگه بتونم برم ؟؟؟ اما هیچ اطلاعت صحیحی ندارم و هیچ منبع معتبری نبود . میشه کمکم کنید شما ؟؟؟؟؟؟ اگه بتونم برم باید چیکار کنم ؟
پاسخ ها
علیرضا
| Iran |
1398/04/26 - 13:43
منم یازدهمم چطوری میشه رفت!!!!
Help us
معصومه
|
United States
|
1397/10/30 - 20:28
0
18
من پشت کنکوری هستم میخام بدونم ایا برای بورسیه ب دانشگاه دولتی نیاز داریم
فائزه خسروجردی
|
Iran
|
1397/10/20 - 03:25
4
15
سلام من دانشجویه کاردانی ای تی هستم میخاستم بدونم از کاردانی هم میشه رفت؟
پاسخ ها
امیرسالار باقری
| Iran |
1398/06/28 - 02:25
سلام فائزه خانوم. تا اونجایی که من میدونم مدرک کاردانی ارزش خاصی برای بورس شدن نداره و باید با دیپلمتون بورس بشید. البته من اینو توی سایت خوندم و مطمئن نیستم. از موسسه های اعزام دانشجو راهنمایی بگیرید. موفق باشید
سحر قویدل
| Iran |
1397/11/12 - 16:33
سلام من یه دانش اموز سال دهم هستم تو رشته علوم تجربی میخواست بدونم ایا بدون تافل هم میشه بورسیه شد من خیللی دوست دارم بورسی شم یعنی ارزومه
محمد رضی
|
United States
|
1397/10/19 - 10:51
7
9
سلام
من تو کامپیوتر نابغه هستم و ریتبه دوم کشوری رو اوردم تو مسابقات برنامه نویسی میشه من به عنوان بورسیه برم واسه اروپا
ژاله مهري
|
Iran
|
1397/09/24 - 19:12
5
18
من خيلي دوست دارم دوازدهم را خارج بخونم آيا ميشه بورسيه گ فت و آنجا ادامه تحصيل بدي
ثنا
|
Iran
|
1397/07/16 - 22:31
6
24
من‌یه‌دهمی‌هستم‌‌‌تو‌رشته‌انسانی‌چطور‌میتونم‌‌از‌الان‌‌بورسیه‌بشم‌البته‌بورسیه‌کره‌جنوبی‌ممنونم‌مطالب‌فوق‌العاده‌ی‌بود‌
فريبا بابايي
|
Iran
|
1397/07/01 - 17:08
9
21
سلام.من ليسانس رياضي هستم با معدل 16/75.ميتونم بورسيه بگيرم؟
بنيامين فيروزى
|
Germany
|
1397/06/21 - 14:35
16
19
من دانش اموز پايه نهم هستم مدرك تأفل دارم و در رياضيات يك نابغه كشورى هستم چطور مى تونم إز الان بورسيه شؤم لطفا پايه دهيد
Shideh
|
Germany
|
1397/06/11 - 12:02
5
27
سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون ببخشید من دانشگاه ازاد مهندسی پزشکی می خونم معدلم 16 است دارم زبان هم می خونم اگه اقدام کنم ایا بنظرتون امکان بورس شدنم هست؟
کوثر
|
Russia
|
1397/05/27 - 15:19
0
33
سلام
من ترم ۴ پزشکی هستم
میخواستم بدونم آی برای پزشکی ک هنوز درسمون تموم نشده هم امکان بورسیه شدم هست
میشه بگین باید چیکار کنم ک بورسیه بشم
خیلی ممنون از سایت خوبتون
فریبا دلقندی
|
United States
|
1397/05/19 - 22:49
5
27
سلام و خسته نباشید
من کارشناسی حسابداری دارم با معدل ۱۷ میخوام ببینم برا بورسیه شدن در مقطع کارشناسی ارشد چه کارهایی باید انجام بدم لطفا راهنمایی کنید ممنون
سحر
|
Iran
|
1397/05/17 - 16:10
4
9
سلام به دوستان عزیز
برای قبولی بورسیه از کشور روسیه از رشته انسانی با معدل 18/50 در سال دهم با تراز بالای 5600 از جه رشته ای و کدوم دانشگاه بهتره و ایا امکان بورس شدن هست یا خیر خیلی ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی رو ارایه بدن
ناشناس
|
Russia
|
1397/05/15 - 11:08
3
15
با سلام بنده دارای مدرک لیسانس زبان و ادبیات فارسی و فوق علوم حدیث هستم و اکنون میخواهم مدرک زبان آیلتس بگیرم و حال چند سوال دارم که از پاسخگویی شما ممنون میشوم.
1. برای تحصیل رایگان و بورسیه گرفتن راهی آسان وجود داره
2. شرط سنی ملاک هست؟
3.با این مدارک چه رشته‌ای رو و در چه مقطعی میتونم در خارج ادامه تحصیل بدهم؟ خودم به زبانشناسی و حقوق علاق دارم و آیا باید از کارشناسی شروع کنم؟
Parastoo
|
Iran
|
1397/05/10 - 02:48
9
6
سلام...من دانشجوی ترم3 گفتار درمانی دانشگاه اصفهان هستم..با معدل17.چه کارهایی باید انجام بدم که برای ارشد بتونم بورسیه بشم؟ با این شرایط دانشگاهم میتونم بورسیه بشم یا خیر؟
با تشکر
Mohana
|
Iran
|
1397/05/05 - 02:43
11
2
سلام
من دانشجوي رشته هوشبري هستم.
ميخواستم بدونم ميتونم برم خارج پزشكي بخونم؟؟و برأي اين كار بايدچي كار كنم؟؟
علی........
|
Iran
|
1397/05/03 - 10:10
4
24
سلام خسته نباشید
من دانشجو ترم ۵ رشته مهندسی عمرانم خواستم بدونم از الان بخوام زبان خواندن رو شروع کنم باید ب کجا مراجعه کنم ..همین زبانکده های معمولی یا جای خاصی باید برم
پریسا
|
United States
|
1397/04/20 - 15:43
2
2
سلام من دانشجوی سال آخر مهندسی مواد هستم و معدل کلم هم ۱۷.۵ هستش در حال حاضر دارم رو یه مقاله کار میکنم و زبان رو هم دارم میخونم..به نظر شما اگر ارشد یه دانشگاه خیلی خوب قبول شم و برای دکتری اقدام کنم بهتر است یا برای ارشد اقدام کنم؟
زهرا ميرسميعي
|
Iran
|
1397/04/18 - 15:48
8
8
موسسه اي رو سراغ ندارين ك كمكمون كنه واسه اعزام ب خارج؟بصورت بورسيه؟
نفیسه
|
Iran
|
1397/04/15 - 16:05
7
37
سلام من یازدهم ریاضی ام معدلم هم 19,5میشه بگید من از همین الان واسه اینکه بتونم بورسیه بگیرم صفر تا صد چیکار کنم
زهره
|
iran
|
1397/04/12 - 16:33
9
25
درود
من لیسانس رشته صنایع غذایی با معدل 16/40 دارم وبا رتبه ارشد 8 به نظر شما کدوم دانشگاه رشته من رو راحتتر قبول میکنه؟؟
زهره
|
iran
|
1397/04/12 - 16:29
3
8
سلام وقت بخیر من لیسانس صنایع غذایی دارم با رتبه ارشد 8..میشه لطف کنید به من بگید چه کشوری پذیرش برای رشته بنده رو راحتتر قبول میکنه؟؟؟ ممنونم
هاوژین
|
Iran
|
1397/04/09 - 22:02
4
6
سلام اقای خسروجردی
من دانشجوی کارشناسی مهندسی نساجی ام خیلی تمایل دارم که توی کشورهای های اروپایی حتی الامکان (ناحیه ی اسکاندیناوی) در مقطع دکترا دامه تحصیل بدم ولی نمیدونم که کدوم کشورها این رشته رو اپلای میکنن چون هرچیم سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم ممنون میشم ازتون اگه راهنماییم کنین؟
تنها
|
United States
|
1397/03/29 - 20:08
5
12
سلام من پیش دانشگاهی رو تازه تموم کردم و معدل دیپلمم ۱۸.۸۳ و پیش دانشگاهیم ۱۵.۶۴ هستش مدرک زبان هم ندارم
آیا امکان بورسیه تحصیلی وجود داره ؟
اگه وجود داره برا کدوم کشور ها .... ممنون
امید
|
Iran
|
1397/03/27 - 12:58
9
25
من سال دهم هستم میشه
بگید من از صفر تا صد چه کار کنم؟
بهنام شهبازی
|
Iran
|
1397/03/21 - 11:25
10
13
ممنونم از مطالب و راهنمایی هاتون` آقای خسروجردی
Aysan
|
Iran
|
1397/03/20 - 23:14
8
2
خیلی ممنونم ازراهنمایی های خوبتون آقای خسروجردی بسیارسپاس گذارم
haniyeh
|
Iran
|
1397/03/18 - 23:34
9
13
سلام من یازدهم ریاضی هستم و معدلم ۱۹ هست .
میشه لطفا راهنمایی کنید که برای گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل در خارج از کشور باید چه شرایطی داشته باشیم و چه دانشگاهی قبول بشیم .
ممنون
M
|
Iran
|
1397/03/16 - 22:57
5
19
بچه ها اونا رشته هایی رو بورس میکنن که بدردشون بخوره
مثلا به رشته هایی مثه تاریخ یا رقص یا عکاسی و... رو ک گفته بودید نیاری ندارن و تو کشور خودشون زیاد هست و بورس نمیکنن

.خارج بیشتر رشته های مثله ریاضی و تجربی اونم کسایی که تو دانشگاه های خوب ایران تحصیل میکنند رو بورس میکنه ..

شنیدم امریکا بیشتر از همه رشته های شاخه ی ریاضی رو قبول میکنه اول از همه ام برق بعدش مکانیک بعدم رشته های دیگه اونم توی دانشگاهای خوب مثله صنعتی شریف و اینا

ولی در عوض وقتی که بورس میشید دانشگاهای خیلی خوب و پر امکاناتی داره و مسکن و حقوق و اینا ام تا موقعی که درس میخونید در اختیارتون میذارند

ببخشید طولانی شد (:
با ارزوی بورسیه و موفق شدن برای هممون
حسین.خ
|
Iran
|
1397/01/19 - 14:45
6
13
با عرض سلام میخواهم بدانم چگونه می توان مقاله علمی را ارسال نمود و هم چنین پروژه های علمی هوا و فضا را ارسال نمود و نیز مدرک تحصیلی و عدم تسلط بر زبان برای کنفرانس در کشور های اروپایی معیار اصلی است ؟
با تشکر از رهنمود هایتان
پاسخ ها
حدیث
| Germany |
1398/06/22 - 00:48
نمیشه فهمید دقیقا منظورتان از ارسال چیه؟خب یه مقاله خوب و جدید با همکاری استاداتون مینویسید بعد واسه ی مجله ارسال میکنید ک بعد چن ماه ج میدن صددرصد هم باید ب زبان تسلط داشته باشی چون درسهای ب یه ربان دیگه رو میخواین پاس کنین خب
حصین
|
Iran
|
1397/01/11 - 17:50
5
16
سلام خوبین
من کنکور دادم و الان پشت کنکوری هستم میخواستم بدونم
میتونم قبل از اینکه به دانشگاه برم در ایران در خارج تحصیل کنم و بورسیه بگیرم (در رشته هنر ترجیحاً)
محمد‌‌‌حسین‌حاتمی
|
Germany
|
1396/12/26 - 15:03
7
26
سلام‌من‌دانشجوی‌رشته‌‌نقشه‌کشی‌ساختمان‌هستم‌‌‌به‌نظرشما‌من‌تو‌کدوم‌کشور‌وتو‌کدوم‌دانشکاه‌درس‌بخونم‌اینم‌شماره‌منه۰۹۳۸۹۶۸۵۰۲۶
محمد صالح
|
iran
|
1396/12/23 - 21:35
2
8
سلام من محمد صالح هستم ترم سوم ایمنی فرودگاهی و قبول شده در ازمون و مصاحبه خلبانی ماهان ایر ولی چون مشکل مالی داشتم نرفتم راهی هست که بتونم کم هزینه بورس اروپا بشم برای خلبانی
_maryam_
|
Iran
|
1396/12/21 - 22:00
11
36
سلام من یازدهم تجربی هستم و معدلم هم 20 هست آیا میتونم قبل از کنکور بورسیه بگیرم؟ اصلا برای بورسیه چقدر سرمایه اولیه نیاز هست؟ و اینکه آیا اگه دانشگاه هایی مثل دانشگاه تهران برای پزشکی قبول شم میتونم به محض قبول شدن بورسیه بگیرم؟ خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدین❤
هومن
|
Russia
|
1396/12/19 - 14:28
8
28
بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته تاریخ ایران بعد از اسلام هستم. چه کشورهایی در رشته تاریخ پذیرش دارند؟
Mohammad
|
Iran
|
1396/12/13 - 00:47
4
15
سلام خسته نباشید.من کلاس دهم هستم و رشته ریاضی فیزیک.میخواستم ببینم الان باسد چیکار کنم برای بعد از سال دوازدهم.کدوم کشور و چه دانشگاهی ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدید
ریحانه دریانورد
|
iran
|
1396/11/21 - 16:22
2
10
سلام من ذانش اموز یازدهم تجربی هستم می خواستم از شرایط گرفتن بورس برای دانش اموزان دبیرستانی بدونم اگه میشه راهنمایی کنید واینکه ایا دانش اموزان دبیرستانی هم باید مدرک زبان داشته باشن؟ یا مثلا یک مقاله معتبر تهیه کنن؟
پاسخ ها
حدیث
| Germany |
1398/06/22 - 00:52
عزیزم معمولا بورس نمیکنن و اگه پذیرش تم بدن کلی خرج شهریه و هزینه زندگیتون میشه بهتره اینجا دانشگاه ملی برید اگه میتواید دانشگاه رایگان برید واسه ارشد و واگه میتواین حقوق بگیرید واسه دکتری اقدام کنبن
ازاده
|
Germany
|
1396/11/21 - 00:45
1
12
سلام من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی دارویی هستم به نظرتون کدوم کشور برا ادامه تحصیل در این رشته بهتر هستش واینکه چه مدارکی لاز هست؟؟
saba
|
Iran
|
1396/11/19 - 21:57
0
2
سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم که برای دانشگاه میتونم بورسیه به کانادا بشم رشتم تجربی هست معدلمم از19/40 به بالا هست. ممنون میشم که زودتر پاسخ بدید.
سامان
|
Iran
|
1396/11/18 - 18:32
4
11
سلام بچه ها .
طبق آخرین قانون مجلس درباره دانش آموزان ، دیپلمه ها حق خروج از کشور رو ندارن . پس فکر خروج بعد از کنکور رو بزارین کنار خاک بخوره .
و اینکه ۹۹٪ بورسیه ها برای مقطع دکترا و فوق لیسانسه . مقطع لیسانس یا زبان انگلیسی نداره رشته هاش یا بورسیه . موفق باشین ♥
پاسخ ها
Pooria
| Iran |
1397/06/30 - 01:44
اصلا همچین قانونی نیست
نفیسه
|
Iran
|
1396/11/17 - 00:03
3
8
سلام من دانشجوی رشته نقاشی هستم، در دانشگاه دولتی تحصیل میکنم، می خوام رشته رقص را ب عنوان کارشناسی ارشد بخونم ب نظرتون کدوم کشور و کدوم دانشگاه برای من خوبه، چه جور می تونم بورس بشم
سما
|
Denmark
|
1396/11/14 - 15:31
4
0
سلام خسته نباشید. من 17 سالمه و هنوز کنکور ندادم.برای درس و بحث هنرم می خوام یک کشور خوب خارجی بورس شم.معدلم هم 19.30 به بالا بوده و هست الان هم ریاضی و فیزیک می خونم. میشه راهنمایی کنید چطوری راه ارتباطی رو پیدا کنم و یک مشاور خوب د این زمینه بهم معرفی می کنید لطفا؟
پاسخ ها
حدیث
| Germany |
1398/06/22 - 00:55
بهتره بعد لیسانس اقدام کنین واین ک باید معدل دانشگاه خوب هم داشته باسید و مقاله و مدرک تافل یا آیلس
زینب
|
Iran
|
1396/10/28 - 23:38
1
5
سلام وقت عالی بخیر/ خواستم بدونم میتونم در صورت فروش اختراعم به کشور هدف بورسه بشم ؟ سپاس از مطالب عالیتون
پاسخ ها
حدیث
| Germany |
1398/06/22 - 00:57
میتونبد با اختراعتون با دانشگاه مورد نظرتون اپلای کنین و جزو رزومتون بیارین البته مدرک زبان و لیسانس با فوق ام باید داسته باشین
amir
|
Iran
|
1396/10/19 - 20:36
2
9
ببخشید میخواستم بدونم میشه بعد از کنکور سراسری وارد دانشگاه های خارج از کشور شد؟
عطيه
|
United States
|
1396/10/06 - 21:27
2
9
سلام و خسته نباشيد
من رشته عكاسي مقطع كارداني هستم ميخام بدونم براي ادامه تحصيل در رشته عكاسي صنعتي در خارج از كشور چجوري ميتونم ويزاي تحصيلي بگيرم
ممنون ميشم راهنماييم كنيد
Hadis
|
Germany
|
1396/10/04 - 20:14
3
8
سلام
من ترم اول کاردانی رشته حسابداری هستم اطلاع دقیقی از شرایط بورسیه ندارم میشه کاملامنو راهنمایی کنید
Hadis
|
Germany
|
1396/10/04 - 12:19
4
9
سلام
من دانشجوی رشته حسابداری هستم در مقطع کاردانی میخواستم کاملا واضح و کلی بدونم چجور و به چه شکل میتونم بورسیه بگیرم و خارج از کشور ادامه تحصیل بدم
در ضمن این بورسیه که ازش صحبت کردیم هزینه تحصیل رو میدن یا نه؟؟ممنون میشم جواب بدین
ریحانه
|
United States
|
1396/10/04 - 02:27
3
6
سلام ممنون بابت تجربیاتی که در اختیار ما قرار دادید
من در پایه یازدهم حسابداری مشغول به تحصیلم و می خواهم بدانم با چه رتبه ای می توانم بورس شوم ؟
علی علی
|
Iran
|
1396/09/23 - 17:37
0
5
با سلام وعرض احترام
من از دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی هستم وخیلی علاقه مندم به تحصیل در دانشگاهای خارج هستم وازشما پنهان نباشد بیشتر بخاطر اقامت میخواهم تحصیلم را آنجا ادامه بدهم چون اینجا خیلی به من سخت میگذره فقط سوالم این است که راهی نیس بتوانم از ایران پورس بشوم در دانشگاهای خارج.
(اهل سوریه هستم )
ليلا
|
Iran
|
1396/09/18 - 23:11
2
1
سلام خسته نباشيد
من الان دانش آموز پايه يازدهم هستم و رياضي ميخونم و ميخواستم كه بعد از كنكور در دانشگاه معتبر رشته مورد علاقه ام تربيت بدني را در حد عالي ادامه دهم آيا ميشود از اين رشته بورسيه گرفت و شرايطش چيست ؟
ایوب
|
United States
|
1396/09/07 - 23:43
1
8
سلام
خوبید که ...
قربان من دانشجوی مهندسی شیمیم ترم اخر
الان دقیقا اولین کاری که باید بکنم چیه بغیر از سربازی
ممنون میشیم راهنماییم کنید
امیر
|
Iran
|
1396/08/08 - 17:38
1
6
سلام خسته نباشید،من دانش آموز رشته انسانی دهم هستم و میخواهم سال دیگه تغییر رشته بدم و به نمایش برم. میخواستم بدونم برای هنر و نمایش میشه در کشورهای خارجی بورسیه شد؟چه کارهای باید انجام بدم؟چه موقع باید اقدام کنم؟به کجا باید مراجعه کنم؟ممنون از راهنماییتون
میلاد
|
Iran
|
1396/08/03 - 00:49
1
12
سلام .ببخشید مدارک رو مثلا برای کشور ترکیع به کجا باید لرسال کنیم ؟
علی.
|
Iran
|
1396/07/25 - 13:15
3
14
سلام.من سال۹۷ کنکورانسانی دارم.میخواستم بدونم با رتبه دو یا سه رقمی میشه بورسیه امریکا یا کاناداگرفت یا بایدتو دانشگاه های ایران ادامه تحصیل داد وبعد بورسیه گرفت.ممنون میشم اگه توضیح بدین .تشکر بابت زحمات بی وقفه شما.
fmth
|
Iran
|
1396/07/06 - 13:32
0
17
سلام اگه امکان داره جواب بدین
میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه به یک کشور خوب باید در دانشگاه چه نمره ای داشته باشم؟
Tayebe
|
Iran
|
1396/06/19 - 10:34
3
19
ببخشید من میخواستم بدونم شرایط بورسیه تو دانشگاه های عالی واسه کارشناسی چیه؟ مثل استنقورد... اصلا واسه کارشناسی بورس میکنن؟؟من رشتم تجربیه... اگه رتبه کنکورم زیر صد بشه و تا اون موقع آیلتسم رو هم بگیرم میتونم بورسیه بگیرم یا نه؟ چطوری میتونم TA بگیرم؟
ممنون میشم پاسخگو باشید...
mahsa
|
Iran
|
1396/06/11 - 18:39
4
27
سلام خسته نباشید میشه با رتبه تک رقمی کنکور تجربی ۹۷بورسیه برای پزشکی آمریکا شد؟
نیما
|
Iran
|
1396/05/21 - 05:36
2
12
سلام همگی خسته نباشید، میخواستم بپرسم چطور میشه در دانشگاه هاروارد در رشته ی مدیریت و بازرگانی تحصیل کرد
غلامی
|
Iran
|
1396/05/10 - 12:21
4
7
دوستان درکامنت هامیبینم که بعضیا سنشون خیلی کمه؛کلاس هشتم ونهم ...هستن،بهتره شماعزیزان فقط الان تمرکزتون توی بالانگهداشتن معدلتون باشه
پاسخ ها
ML
| Iran |
1397/09/04 - 12:22
یعنی از العان برای مدرک تافل زبان اقدام نکنیم و نخونیم؟
معدل مهم تره یا زبان؟
معدل کدوم کلاس مهمتره ؟ هشتم یا هفتم؟ یا نهم؟
مرسده
| Iran |
1396/05/14 - 09:55
سلام
در حال حاضر دانشجوی ترم 3 دوره دکتراشیمی تجزیه دانشگاه آزاد تهران هستم،مقاله اینگلیسی ندارم
امکان گرفتن بورس دارم میشه راهنمایی کنین
saina
|
Cyprus
|
1396/05/06 - 21:57
4
16
سلام من سال 98کنکور دارم
میخواستم بپرسم که میشه با رتبه ی کنکور بورسیه گرفت؟؟؟
لطفا جواب بدید.
پاسخ ها
سلام.من کاردانی تموم کردم..من بورسیه میگیرم؟
| Iran |
1396/07/01 - 23:57
خیلی خوب بود
یلدا
|
Iran
|
1396/04/29 - 15:05
13
5
سلام ..خسته نباشید ..من سال 97 کنکور دارم و میخواستم بدونم میتونم بعد از کنکور و با رتبه تک رقمی بورسیه بگیرم ...یا حتما باید لیسانس رو تو ایران بگیرم...رشته ام انسانی هست ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ ها
علی رامیار
| Iran |
1396/06/03 - 23:54
سلام شب بخیر بله میتونید. ولی باید اقدامات اولبه رو انجام بدید
فاطیما
|
United Kingdom
|
1396/04/28 - 15:08
3
9
سلام من دانش آموز سال نهم هستم با معدل نوزده و نودوهشت میخواستم بدونم براگرفتن بورسیه در زمان ما حتما باید کنکور بدیم یا با معدل هم میشه؟؟؟؟
خسروجردی
|
Norway
|
1396/04/17 - 04:13
4
14
درود بر همه و سپاس از لطف یکایک شما

پاسخ بسیاری از پرسشهای شما در لینک زیر فراهم شده است.

https://sites.google.com/site/mkhosro/mnab-mfyd

شاد باشید
خسروجردی
Roza
|
Iran
|
1396/04/12 - 00:24
1
9
سلام من سال ٩٧كنكور دارم ميخاسم ببينم ميشه از همون اول بورسيه شد و رتبه تو رشته انساني برا بورسيه چند بايد باشه
esmaeil
|
Iran
|
1396/04/02 - 01:06
2
5
سلام ضمن خسته نباشی طاعات عبادات شما ....چگونه میتوانیم بورسیه بگیریم؟
نازگل
|
Cyprus
|
1396/03/24 - 12:08
2
9
سلام...آیا میشه بورسیه پزشکی گرفت برای خارج از کشور...و کلا از اونجا شروع کرد به تحصیل دانشگاهی...آزمونی هست که بشه شرکت کرد؟
Hawzhin
|
Iran
|
1396/03/10 - 15:34
3
12
سلام مرسی از اطلاعات مفیدتون
من دانشجوی ترم 5 مهندسی تکنولوژی نساجی هستم خیلی به ادامه ی تحصیل تو کشورهای اروپایی
علاقه مندم ولی معدلم خیلی پایینه میخواستم بدونم تاثیر معدل دوره ی کارشناسی برای فاند گرفتن تو مقطع دکترا چقدره؟
hasti
|
United States
|
1396/03/07 - 14:01
4
17
سلام باتشکر میخواستم بپرسم من که ی دختر 17 ساله هستم چطور بورسیه تحصیلی در دانشگاه انگلیس یا آلمان بگیرم؟ متشکر میشم اگه هر چه سریع تر جواب من را بدهید.
میلاد
|
Iran
|
1396/02/27 - 01:24
4
8
من در رشته ی ریکی انرژی درمانی مدرک بین الملی از دانشگاه آکسفورد دارم که تو ایران دوره دیدم. و انرژیه قویی دارم و 29سالمه . چون میخوام در این رشته پیشرفت کنم و چون ایران با این رشته مشکل داره و نظام پزشکی نداره میخواستم بدونم خارج از کشور میتونم جذب شم یا خیر ما این انرژی نسل به نسل گشته تو خانوادمون و اکتصابی به دست نیاوردم . میخوام دنبال علمش برم. لطفا راهنماییم کنید تورو خدا. ممنون.
سونیا
|
Iran
|
1396/02/25 - 23:27
6
16
سلام من ۱۷ سالمه و تا ۶ ماه مدرک آیلتس میگیرم و مدرک نجات غریق هم دارم میخواستم بدونم چجوری میتونم تو این سن برای دانشگاه پزشکی کانادا بورسیه بگیرم؟آیا لازمه ک مقاله بنویسم؟یا حتما باید در ایران دانشگاه برم و از طریق دانشگاه اقدام کنم؟؟؟
Parisa
|
iran
|
1396/02/17 - 18:38
0
19
عرض سلام وخسته نباشيد خدمت اقاى خسروجردى
ممنون ازراهنمايى جامع و كاملى كه داديد.
من تصميم دارم بورسيه بشم به اروپا ياآمريكا ياحتى انگلستان،ميخواستم بدونم من كه كارشناسى روانشناسى بالينى بامعدل كل١٧/٣٠دارم و معدل دييرستانم١٨/٩٠بوده،البته علوم انسانى،اگه بخوام براى ارشد بورس بشم به نظرشماميتونم؟باتوجه به اينكه مقاله اى ننوشتم و تازه ميخوام دوره هاى آيلتس رو شركت كنم.چيكاربايد بكنم؟واقعاگيج شدم،ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
پاسخ ها
حدیث
| Germany |
1398/06/22 - 01:19
مدرک زبان واسه بورس حتمیه و این ک مقاله ندارید کار سخت میشه ولی میتونید همزمان با مدرک زبان گرفتن باقی مدارک دیگه ک کلی وقت بر هستند رو هم تهیه کنین
یلدا
|
Iran
|
1396/02/12 - 20:51
4
11
سلام مرسی از اطلاعات مفیدتون
من سال سوم هستم میخواستم بدونم میشه با معدل بالا ی 18 برای لیسانس در کشور امریکا بورس کامل. گرفت ؟؟ با رتبه ی 2 رقمی چطور ؟؟
علی عباسی
|
United States
|
1396/01/31 - 13:31
1
7
سلام خسته نباشید ممون بابت مطالب مفیدتون من الان سال دهم نظام جدید هستم رشته ام تربیت بدنی هستش خواستم بدونم چه شرایطی رو باید تا دوسال دیگه مهیا کنم برای گرفتن بورسیه اگه جواب بدید خیلی ممون میشم
mahsa
|
United Kingdom
|
1395/12/10 - 13:21
6
6
سلام.من ترم 6 کارشناسی مدیریت صنعتی هستم.با 24 سال سن.معدل 18.دیپلم تجربی دارم بامعدل کل 17.15 و پیش دانشگاهی معدل 14.خیلی علاقه به تحصیل رایگان در دندان پزشکی خارج از کشور دارم.ایا شانسی برای بورسیه شدن دارم؟و اینکه رو زبان کار میکنم ک ایلتس 6 و7 بگیرم.منو راهنمایی کنید چگونه بورس بگیرم و به چه کشوری اقدام کنم؟ممنون
MAHDI
|
iran
|
1395/10/20 - 22:44
11
16
سلام برای بورسیه راحت باید وارد دانشگاه شویم یا ن ؟؟؟
من ذهم هستم و تصمیم دارم به المان برم از الان چیکار کنم تا راحت تر برم
ممنون میشم جواب بدین
rm@n@
|
Iran
|
1395/10/14 - 11:56
12
7
واقعا ممنون از اینکه تجربیات ارزنده تون رو در اختیار ما قرار گذاشتید.
farshid
|
Iran
|
1395/09/10 - 13:27
5
8
سلام.اطلاعات بسیار مفید و خلاصه بود.ممنون آقای خسروجردی.موفق باشید.
شیرین
|
Iran
|
1395/07/24 - 13:41
5
10
خیلی ممنون واسه خاطر مطالب مفیدتون ...من خودم خیلی علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستم مخصوصا کشور هایی مثل کانادا...برای آقای خسروجردی عزیز آرزوی موفقیت میکنم..
ایرانی
|
Iran
|
1395/05/06 - 09:37
14
11
سلام برای پرشکی خوندن در خارج از کشور باید رتبه ات تک رقمی باشد (منظورم لیسانس است)
خارجی
|
Iran
|
1395/04/25 - 18:11
5
8
سپاس . مفید بود.
delshad
|
Iran
|
1394/11/29 - 17:21
17
5
درود بر هرچه ایرانی خصوصا الز نوع سبزواریش که هر جا میروند افتخار شهرشان هستند
روح‌الله سلیمانی‌پور
|
iran
|
1394/11/28 - 23:36
5
25
درود بر جناب خسروجردی عزیز و سپاس از او که اینطور سخاوتمندانه و بی‌دریغ، دانش و تجربه و اطلاعاتش را به مشتاقان و جویندگان هدیه می‌کند. از صمیم قلب برایش آرزوی سلامتی، نیکبختی و کامیابی دارم.
پاسخ ها
salim
| Iran |
1395/12/24 - 08:49
سلام ممنونم برادر عزيز وگرامي كه اينطور سخاوتمندانه اطلاعات وتجربيات خودرا در اختيار جوانان ودانش پژوهان قرا ميديد.
ميخواستم بدونم با چقدر هزينه ميتونم فرزندم را براي تحصيل به خارج از كشور فرستم .2- ميگن گرفتن بورسيه خيييلي سخته.3-هزينه تحصيل بدون بورسيه چقدر است؟
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: