کارگاه خلاقیت و مهارتهای حل مسأله

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا)، کارگاه " خلاقیت و مهارتهای حل مسأله (ویژه کارشناسان و متخصصان اطلاع رسانی)" توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می شود و دکتر محمد ابوئی اردکان، به تدریس خواهد پرداخت.

تصمیم گیری را به درستی کانون وظایف مدیریت دانسته اند. بخش عمده ای از تصمیم گیری مدیران معطوف به حل مسائل سازمانی است. این مسائل اعم از مشکلاتی که باید برطرف شوند و یا وضعیت هایی که باید به سمت بهبود یا تعادل حرکت کنند، می باشند. طی کردن یک فرایند حل مسئله اثربخش و مفید در سازمان نیازمند تعادل مدیران سطوح مختلف و کارشناسان است. از این رو، حل مسئله را باید یکی از مهم ترین عرصه های آموزشی در تمامی سطوح سازمان های امروزی دانست.

در این کارگاه، ضمن معرفی مفاهیم پایه ای فرایند حل مسئله، روش های فنون حل مسئله به دو شکل تحلیلی و خلاقه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در کنار مباحث نظری تلاش خواهد شد تا برخی از این روش ها برای حل مسائل واقعی سازمان های اطلاع رسانی به صورت مشارکتی در کلاس مورد استفاده قرار گیرند.

علاقه مندان جهت شرکت در این کارگاه می توانند در دو جلسه متفاوت به تاریخ های 22 تیر و 9 مرداد 1389 ثبت نام نمایند.

لازم به ذکر است ظرفیت هریک از این دوره ها 20 نفر است و هزینه آن 1,000,000 ریال می باشد.

ثبت نام در این دوره آموزشی به صورت الکترونیکی انجام می شود علاقه مندان برای شرکت در هریک از دوره ها، مبلغ مورد نظر را به شماره حساب سیبا 2172219001005 بانک ملی شعبه دانشگاه تهران کد 87 به نام درآمدهای اختصاصی پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران واریز نموده و شماره فیش پرداختی و مشخصات بانک را در محل خواسته شده وارد نمایند و یا در صورت داشتن مجوز، شماره ی آن را در فرم ثبت نام وارد نمایند.


شرکت کنندگان در این دوره از تسهیلاتی چون تخفیف شهریه دوره‌های دیگر، بهره‌مندی از یک دوره آموزشی به صورت رایگان برای دارندگان پنج گواهینامه دوره آموزشی از پژوهشگاه، استفاده از مدارک تمام متن الکترونیکی (شامل 10 مقاله فارسی، 5 مقاله انگلیسی و 5 کتاب الکترونیکی)، امکان استفاده از کتابهای موجود کتابخانه در محل پژوهشگاه، 10 درصد تخفیف انتشارات، بازدید از کتابخانه و ارائه گواهینامه مورد تایید دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری تهران برخوردار می‌شوند. اعضای انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران نیز از 20 درصد تخفیف ویژه برخوردار خواهند شد.

محل برگزاری کارگاه مذکور، پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی واقع در خیابان انقلاب، تقاطع فلسطین، شماره 1090 است.