کد خبر: 40364
تاریخ انتشار: سه شنبه, 14 آبان 1398 - 14:39

داخلی

»

ROOT

»

مجموعه اصلی

پوستر هفته کتاب بر اساس شعار «حال خوش خواندن» طراحی شده است

منبع : ستاد خبری و رسانه‌ای بیست و هفتمین هفته کتاب
طراح پوستر هفته کتاب گفت: پوستر هفته کتاب، یک طرح آرمانی برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه است و من با طراحی این پوستر سعی کردم حس و حال شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» را در مردم ایجاد کنم.
پوستر هفته کتاب  بر اساس شعار «حال خوش خواندن» طراحی شده است

 

به گزارش لیزنا، جمهوری اسلامی ایران، بابک صفری درباره طراحی این اثر گفت: پوستر هفته کتاب را بر اساس شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» طراحی کردم.

وی درخصوص المان‌های موجود در اثر اظهار کرد: طرح پوستر هفته کتاب بر اساس هویت ذاتی و تصویر ظاهری پرنده بود. در این اثر بال‌های پرنده به ورق‌های کتاب تبدیل شده که تداعی‌گر پیشرفت و اوج انسان برای زندگی بهتر است. برای این مقصود انسان به همراهی با سواد و کمال‌گرا نیاز دارد و من برای تثبیت این مفهوم در ذهن مخاطب، بال‌های پرنده را به کتاب تبدیل کردم تا این حس را در مخاطبان هفته کتاب بوجود بیاوریم و کتاب، بالی برای پرواز انسان در رسیدن به کمال باشد.

صفری ادامه داد: رنگ آبی فیروزه‌ای در این اثر تداعی کننده آرامش و رهایی است و البته این رنگ نمادی از سنت اصیل ایرانیان نیز است. در این اثر المانی از پرواز و نغمه‌سرایی است که می‌تواند محتوای ذهنی خود را به‌صورت آواگونه به مخاطب منتقل کند.

وی در پایان یادآور شد: این پوستر، یک طرح آرمان‌گرا است زیرا سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و این پوستر، یک طرح آرمانی برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه است. با طراحی این پوستر سعی کردم حس و حال شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» را در مردم ایجاد کنم زیرا کتابخوانی می تواند راهی برای حال خوش مردم باشد.

پوستر بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست اعضای ستاد برگزاری هفته کتاب با حضور نیکنام حسینی‌پور دبیر بیست و هفتمین هفته کتاب رونمایی شد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

 

برچسب ها :
pooya
|
Iran
|
1398/08/29 - 13:16
0
0
سلام و متشکرم از همه دست اندرکاران و همکاران حوزه کتاب و کتابخانه.
همواره ما کتابداران از دانشمندان برجسته ای هستیم که حداقل نه در عمق که در سطح، در مورد موارد بسیاری اطلاعات داریم.
طراحی نیز یکی از آنهاست.
طرح پوستر منتخب امسال برای هفته کتاب هر چند بیان کننده موضوع کتاب و کتابخوانی است، اما اثری است کهنه و قدیمی محسوب می شود. اثری که نه رنگی در خود دارد و نه لعابی. هیچ مخاطبی را جذب نمی کند و نگاه مخاطب را تغییر نمی دهد.
امیدوارم طراح عزیزمان باز هم تلاش کنند و برای سال های آتی طرح های مجذوب کننده تری ارائه دهند.
متشکرم.
تنها
|
Iran
|
1398/08/15 - 00:22
0
0
واقعا طراح بیننده را احمق فرض کرده با این استدلال های خام و غیر منطقی؟
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدید تصویر امنیتی