قسمت یازدهم با کتاب نویسندگان
معرفی کتاب «که هنوز من نبودم» + فیلم

 به گزارش لیزنا، «با کتاب نویسندگان» برنامه ای است که توسط  پایگاه خبری تحلیلی رویداد فرهنگی و با همکاری خبرگزاری لیزنا تولید می شود.

در یازدهمین قسمت این برنامه رمان «که هنوز من نبودم» نوشته لیلی بخشی، که توسط نشر البرز منتشر شده است، معرفی می شود.

 لیلی بخشی متولد خرداد ۱۳۶۱ است و کار نویسندگی را به طور تجربی آموخته، او تا به امروز دو کتاب «همه ما مثل هم هستیم» و «که هنوز من نبودم» را به چاپ رسانده است.

نام کتاب «که هنوز من نبودم» برگرفته از شعر مشهور سعدی است: «همه عمر برندارم سر از این خمار مستی، که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی». موضوع این کتاب نیز مانند کتاب اول لیلی بخشی زن ها هستند.

«خورشید» شخصیت اصلی این داستان دختری سی و چند ساله است. او دوست ندارد بدرخشد بلکه می خواهد میان مردم گُم شود و با آنها بُر بخورد. این دختر یادآور بسیاری از زنان و دختران حوای ماست. او به مانند دخترانی که به دلیل ترس از شروع یک عشق از ازدواج نیز فرار می کنند، تلاش می کند که در مقابل عشق مقاومت کند.

در این داستان خورشید ناخواسته و به دلیل اعتقاد به باورهای خود وارد ماجراهایی می شود که در طی آن در حالی که مشغول حل معمای اتفاقات زندگی دیگران است، خودش را پیدا می کند و به یک بلوغ احساسی می رسد.

 «که هنوز من نبودم» راوی یک داستان عاشقانه نیست، اگرچه خالی از عشق هم نیست. مردها در این کتاب به مانند کتاب اول لیلی بخشی کمرنگ هستند.