نمایشگاهی از منابعی با موضوع بیماری‌های کلیوی در کتابخانه حسینیه ارشاد

 به گزارش لیزنا، کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور آگاهی‌رسانی، روزهای 22 و 21 آذر ماه نمایشگاهی از منابع موجود درباره بیماری‌های کلیوی، درمان و پیشگیری از این بیماری‌ را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند.

یکی از بیماری هایی که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، بیماری کلیوی است. افراد از زمان بروز این بیماری، باید به طور مداوم تحت درمان قرار بگیرند. فرایند های درمان بیماری کلیوی معمولا هزینه بر است. مشکلات کسانی که نیاز به پیوند کلیه دارند به مراتب بیشتر است و باید در انتظار پیوند کلیه بمانند. در این میان انجمن های حمایتی نقش ارزشمندی دارند.

از سال 2006 روز 12 دسامبر،  روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی  نامیده شد و کمپینی با شعار «آیا کلیه‌های شما سالم هستند؟» شروع به فعالیت کرد که هدفش ارتقای آگاهی عمومی درباره بیماری‌های کلیوی، درمان و پیشگیری از این بیماری‌ است. هرسال یک موضوع خاص برای این روز درنظر گرفته می شود. شعار این روز در سال 2018 « کلیه ها و سلامت زنان» است.

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور آگاهی‌رسانی، روزهای 22 و 21 آذر ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند.