News Code: 38480
Publication Date: Saturday, 26 January 2019 - 10:17

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

 آیین تجلیل از «ناصر کشاورز» شاعر برجسته کودک در یزد

Source : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد
  ناصر کشاورز، شاعر برجسته کودک و نوجوان در آیینی که به مناسبت بزرگداشت وی در یزد برگزار شد، کودکی را منشأ بسیاری از موفقیت‌ها و پیشرفت‌های زندگی هر فرد دانست.
 آیین تجلیل از «ناصر کشاورز» شاعر برجسته کودک در یزد

به گزارش لیزنا، ناصر کشاورز، شاعر برجسته کودک و نوجوان در آیینی که به مناسبت بزرگداشت وی در یزد برگزار شد، کودکی را منشأ بسیاری از موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها دانست.

کشاورز در جمع مسئولان، اهالی فرهنگ و هنر، کتابداران و کودکان و نوجوانان یزدی، راز موفقیت خود در عرصه شعر کودکانه را زنده بودن کودک درون خود دانست و گفت: توجه به کودک پرشور و خلاق درون، در شکل‌گیری شخصیت انسان مؤثر است و اگر این کودک مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، احساس رهایی، نو بودن و تازگی در انسان از بین می‌رود

وی افزود: کودکی، منشأ بسیاری از موفقیت‌های فرد در آینده است و بسیاری از بزرگان، توجه به کودکی را برای پرورش و بالندگی انسان‌ها ضروری می‌دانند.

کشاورز در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم مسئولیت‌پذیری و تعهد شاعران و نویسندگان به آثارشان تأکید کرد و گفت: نگرانی از اثرگذاری نوشته‌ها و اشعار هر روز در من بیشتر می شود؛ چرا که یک شاعر و نویسنده در قبال مخاطب خود باید متعهد باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم و کودکان یزدی گفت: یزدی‌ها انسان‌هایی پاک، خوش‌اخلاق و مهربان هستند که این روحیه و خصیصه برگرفته از معماری سنتی و دلنشین یزد و صفا و صمیمت موجود در تک‌تک مردمان این دیار است.

کشاورز همچنین بخش‌هایی از سروده‌های خود را قرائت کرد و موردتشویق حاضران قرار گرفت.

در پایان مراسم تجلیل از ناصر کشاورز، شاعر برجسته کودک و نوجوان که در قالب طرح ملی «چهل قلم» و با همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و صدا و سیمای مرکز یزد برگزار شد، از این شاعر توانمند با اهدای لوح سپاس دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، طرح ملی «چهل قلم» به مناسبت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا می‌شود و در قالب این طرح، ۴۰ تن از نویسندگان برجسته در حوزه‌های مختلف در ۳۱ استان کشور تجلیل می شوند.

 

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News