انتشار فراخوان ملی «پویش کتابخانه اجتماعی من»

 به گزارش لیزنا، منصور کوهی رستمی، دبیر اجرایی همایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه­ های عمومی از انتشار فراخوان ملی «پویش کتابخانه اجتماعی من» خبر داد و گفت: انجمن ارتقای کتابخانه ­های عمومی ایران از اوایل سال ۹۸ برگزاری همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه ­های عمومی را در دستور کار خود قرار داد. این انجمن همچنین بخش های مختلفی را در کنار این همایش ملی ایجاد کرد که از جمله این بخش ها، پویش کتابخانه اجتماعی من است. این پویش تأثیر کتابخانه­ های عمومی را به صورت عملی بر کارکردها و فرصت­ های اجتماعی نشان خواهد داد.

 

 وی با بیان اینکه مستندسازی تجربه­ های کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی در این حوزه بسیار راهگشا خواهد بود، گفت: در این پویش از اساتید، کتابداران و اعضای کتابخانه­ های عمومی خواسته شده تا فیلم ­های کوتاه یک دقیقه­ ای برای معرفی خدمات اجتماعی کتابخانه یا انتظارات خود از یک کتابخانه اجتماعی را، ارسال کنند.

 

رستمی افزود: علاقه مندان می توانند در سه سطح اساتید، دانشجویان، کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی در این پویش شرکت کرده و فیلم های خود را تا ۱۵ اسفند ۹۸ به نشانی الکترونیکی همایش hamayesh.ipla@gmail.com و یا از طریق شبکه های اجتماعی درج شده در سایت همایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی به آدرس www.hamayesh.ipla.ir ارسال کنند.

 

وی افزود: محورهای پویش بر اساس محورهای موضوعی همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی است. به ده نفر از برگزیدگان این پویش در زمان اختتامیه همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.