News Code: 40157
Publication Date: Wednesday, 04 September 2019 - 12:44

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

آتن، ایفلا 2019

برنده گرنت ثبت نام افتخاری ایفلا، جامانده از آتن/ چه کسی حمایت میکند؟

Source : لیزنا
چه ارگانها، سازمانها، شرکت ها  و انجمن هایی می توانند از کتابدارانی که برنده گرنت ایفلا شدند، برای حضور در این کنگره حمایت کنند؟
برنده گرنت ثبت نام افتخاری ایفلا، جامانده از آتن/ چه کسی حمایت میکند؟

 به گزارش لیزنا، هشتادو پنجمین کنگره جهانی ایفلا (فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری) در یونان به پایان رسید. این کنگره از 24 تا 30 آگوست در آتن پایتخت یونان با حضور جمعی از کتابدارانی از سراسر جهان برگزار شد.

هر سال گرنت ثبت نام افتخاری ایفلا به حرفه مندانی تعلق می گیرد که عضو انجمن کتابداری کشورشان هستند و قصد دارند برای نخستین بار در این کنگره جهانی شرکت کنند. گرنت ایفلا فقط شامل ثبت نام در کنگره می شود و هزینه های رفت و آمد و اقامت در کشور میزبان بر عهده خود فرد است.

امسال فرناز دانشجو، دانشجوی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، گرایش مدیریت اطلاعات دانشگاه علامه طباطبائی، برنده گرنت ثبت نام افتخاری کنگره جهانی ایفلا ۲۰۱۹ شد اما وی به دلیل مشکلات مالی نتوانست در این کنگره حضور پیدا کند.

فرناز دانشجو در گفتگویی با لیزنا گفت: متاسفانه به دلیل مشكلات مالی و ارزی بنده تا دقایق آخر تلاش خود را انجام دادم و حتی سركار خانم دكتر عصمت مومنی [عضو هیات علمی دانشگاه علامه] هم بسیار برای رفتن بنده تلاش كردند و قرار بود دانشگاه علامه مبلغ سفر را تامین كند و چون فرایند این كار بسیار طولانی شد و هزینه ای به بنده داده نشد نتوانستم در این کنگره حضور پیدا کنم.

دانشجو گفت: بسیار ناراحت هستم از اینكه برنده گرنت شدم ولی نتوانستم هزینه های حضور را تامین كنم .

او بیان کرد:  من رزومه مدارك خودم را به همراه نامه عضویت در انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران اسفند ماه برای ایفلا ارسال كردم و در اوایل اردیبهشت اعلام كردند شایسته دریافت گرنت حضور در کنگره ایفلا ۲۰۱9 شناخته شده ام. همان موقع برای انجام كارهای بورس به كمك خانم مومنی برای گرفتن هزینه از دانشگاه اقدام كردیم منتها نامه اداری چند ماه سرگردان بود و گفتند خودتان هزینه كنید و دانشگاه بعدا هزینه را به شما بر می گرداند.

وی تاکید کرد: هزینه لازم برای رفت آمد و اقامت در آتن حداقل 15 میلیون تومان میشد و من چنین بودجه ای نداشتم كه بتوانم هزینه كنم  و متاسفانه حضور در این کنگره را از دست دادم.

***

آیا راهی برای حمایت از این افراد وجود دارد؟ دانشجویانی که برنده گرنت ثبت نام افتخاری ایفلا میشوند و در جایی شاغل نیستند چطور می توانند در این کنگره شرکت کنند؟

آیا انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران می تواند یک حامی برای اینگونه افراد پیدا کند؟ وقتی یکی از شرایط برنده شدن این گرنت عضویت در انجمن است؟

آیا دانشگاههای محل تحصیل می توانند پیش از رفتن به سفر هزینه بورس را بپردازند؟

آیا شرکت‌های حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی می توانند برای تبلیغات خود بخشی از اینگونه هزینه ها را تامین کنند؟

کتابخانه ملی ایران که عضو ایفلاست  راهی برای این مشکل دارد؟

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News