News Code: 40480
Publication Date: Saturday, 30 November 2019 - 16:22

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

انجمن کتابداری شاخه فارس و انتشارات علمی فرهنگی در حوزه ادبیات کودک همکاری می‌کنند

Source : لیزنا
کارگاه های آموزشی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در دو قسمت رمان کودک و نوجوان و داستان تصویری در شیراز با همت  انجمن کتابداری شاخه فارس و انتشارات علمی فرهنگی در حال برگزاری است.
انجمن کتابداری شاخه فارس و انتشارات علمی فرهنگی در حوزه ادبیات کودک همکاری می‌کنند

 به گزارش لیزنا، زهرا شاه نظرنژاد عضو هیات مدیره و مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن کتابداری فارس با اعلام این خبر افزود: ادبیات کودک و نوجوان، گونه ای از ادبیات است که سن مخاطبان آن در اصل داستان و تصویرگری آن از اهمیت برخوردار است. کودکان و نوجوانان به سبب ظرفیت های شناختی و ویژگی های رشدی خود نیازمند متن هایی هستند که پاسخگوی دوره رشد آن ها باشد. این گونه آثار معمولا به مسائل پیرامون کودک و نوجوان می پردازند و مخاطبین خود را با طرح موضع به تفکر انتقادی و شناسایی راه حل های موجود هدایت می کنند. یک رمان خوب کودک و نوجوان همراه با تصویرگری مناسب بر شکل گیری شخصیت و ناهنجارگریزی های اجتماعی تأثیر مستقیم دارد. در این گونه ادبی تصویر سازی کتاب کودک و نوجوان نیز جایگاه خاص خود را داردکسانی که در این زمینه اهلیت دارند با سوالاتی مانند تصویرسازی کتاب کودک به چه شکل باید انجام شود؟ چرا در هنگام مصور کردن کتاب‌های کودکان مخاطبین کتاب دارای اهمیت هستند؟ تصاویر تا چه حد به درک بهتر داستان کمک می کنند؟ ویژگی های تصویرگر کتاب کودک چیست؟ روند منطقی داستان و تصویرگری‌ها تا چه اندازه اهمیت دارند؟ آیا تصویر سازی همان نقاشی است؟ تکنیک های لازم جهت تصویر سازی کدامند؟ روبرو هستند.

با توجه به اهمیت گونه ادبیات کودکان و نوجوانان، انجمن کتابداری شاخه فارس و انتشارات علمی فرهنگی در یک همکاری مشترک نسبت به برگزاری این نوع کارگاه ها اقدام کردند. در کارگاه های رمان کودک و نوجوان و داستان تصویری مسائل مطروحه مورد توجه قرار می گیرند.

آکادمی پرنده آبی, وابسته به انتشارات علمی فرهنگی چند سالی است که برای آموزش و پرورش نویسندگان مستعد فعالیت های مختلفی انجام داده و تجربیات موفقی نیز در حوزه برگزاری کارگاه و چاپ آثار دانشجویان داشته است. بعد از گذشت چندترمِ موفق در حوزه تولید کتاب تصویری و رمان کودک و نوجوان، تصمیم به تمرکز زدایی از تهران و اشاعه آن در استان های مختلف کشور داشته است. لذا از بین دانش آموختگان موفق کارگاه های خود، خانم ها راضیه احمدی و دکتر سمیه آورند را جهت برگزاری این کارگاه ها در شیراز به انجمن کتابداری ایران شاخه فارس معرفی کرده است.

انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران - شاخه فارس پذیرای همکاری با این انتشارات شد و با تلاش های انجام گرفته کارگاه ها در دو قسمت رمان کودک و نوجوان و داستان تصویری از روزهای یکشنبه و پنج شنبه 3 و 7 آبان آغاز شده در مکان کتابخانه عمومی رئیسی شیراز در حال برگزاری است. نکته ی قابل توجه حضور نویسندگان و تصویرگران به صورت همزمان در کارگاه داستان تصویری است که با هدف ارتقای کیفیت این نوع کتاب ها برگزار   می گردد.

شایان ذکر است بعد از اتمام دوره دو ماهه  آثار موفق به انتشارات معرفی و پس از بررسی های کارشناسی و احراز شرایط لازم چاپ خواهند شد.

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News