پدیدآورندگان مشهور انگلیسی با هم بازی می کنند

 

به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) به نقل از کتابک، پروژه بازی شکل یا (Shape Game) یک بازی گروهی است برای رشد خلاقیت. این بازی را سال گذشته بروان در چندین مدرسه همراه با دانش آموزان اجرا کرد. حالا او از ۴۰ نویسنده ، تصویرگر و هنرمندان مشهور دعوت کرده تا گردهم بیایند و شکل بازی کنند. نام مایکل روزن، کوانتین بلیک، ژاکلین ویلسن، آن فاین و فیلیپ پولمن، که برخی از آن ها دارنده مقام افتخاری ادبیات کودکان انگلستان در سال های گذشته بوده اند در فهرست دعوت کنندگان به چشم می خورد. 
بازی به این شکل اجرا می شود که یک نفر شکلی را روی کاغذ می کشد و نفر بعدی باید آن را طوری کامل کند که به یک شکل قابل تشخیص تبدیل شود. شکل ها و آثار هنری که این نویسندگان و پدیدآورندگان مشهور انگلیسی با به کار انداختن خلاقیت شان و از طریق یک بازی جذاب می آفرینند در یک حراج  اینترنتی به فروش روند. درآمد حاصل از این پروژه نیز به "بنیاد رنگین کمان" یا (Rainbow Trust) که از خانواده های آسیب پذیر دارای کودکان با بیماری های سخت حمایت می کند، اهدا شود.
آثار هنری قرار است در کتابی به نام "شکل بازی کن!" چاپ شوند تا کودکان را به پروراندن خلاقیت شان تشویق کنند. حراجی اینترنتی قرار است در روز ۲۶ جولای ( ۴ مرداد) آغاز شود و کتاب نیز در همان روز رونمایی می شود.
آنتونی براون به مدت دو سال از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ دارنده مقام افتخاری ادبیات کودک و نوجوان بریتانیا است و در این مدت می کوشد تا تجربه ها و پروژه های جدیدی را به دنیای ادبیات کودک بریتانیا وارد کند.