کد خبر: 43714
تاریخ انتشار: سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 - 14:22

داخلی

»

کتاب

آغاز روند داوری پویش کتاب‌خوانی نشاط نوروزی با کتاب

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز روند داوری پویش کتاب‌خوانی نشاط نوروزی خبر داد و گفت: در این پویش 948 اثر از 27 استان کشور به دبیرخانه مرکزی ارسال شد.
آغاز روند داوری پویش کتاب‌خوانی نشاط نوروزی با کتاب

به گزارش لیزنا، ابراهیم حیدری با اشاره به ارسال ۹۴۸ اثر از ۲۷ استان کشور گفت: استان‌های بوشهر با ۲۰۵، خوزستان با ۱۱۱، تهران با ۹۷، مازندران با۸۴ ، اصفهان با ۷۶ و خراسان جنوبی با ۷۱ اثر استان‏هایی بودند که بیشترین میزان مشارکت را در مقایسه با دیگر استان‏ها داشتند.

حیدری ادامه داد: همچنین از میان شهرهای شرکت‌کننده در این پویش شهرهای برازجان (استان بوشهر) با ۱۱۷ اثر، رامهرمز (استان خوزستان) با ۹۳ اثر، اسلامشهر ( استان تهران) با ۸۳ اثر بیشترین تعداد آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشتند.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‏ریزی‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روند داوری آثار نیز گفت: داوری این پویش از روز سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه آغاز شده است. آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص‌هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش،خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه،رعایت زمان‌بندی تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت) و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور داوری و بررسی خواهند شد.

وی ادامه داد:  به ۴۰ نفر از برگزیدگان این پویش در رده‌های مختلف سنی ۲ تا ۷ سال، ۷ تا ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دفتر مطالعات و برنامه‏ریزی‎های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برگزاری دو پویش #با کتاب در خانه(ویژه آخرین نوروز قرن) و پویش #کتاب‌خوانی و نامه به نویسنده محبوب، در سال 1400 اقدام به برگزاری پویش #نشاط نوروزی با کتاب کرد که هدف از برگزاری این دو برنامه ایجاد شور و نشاط در میان خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان در ایام خانه‌نشینی بیماری کووید ۱۹ بود.