کد خبر: 43901
تاریخ انتشار: دوشنبه, 24 خرداد 1400 - 14:40

داخلی

»

کتاب

تمدید جایزه جهانی «داستان ما و کرونا»

منبع : موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران
مهلت ارسال اثر به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ویژه فارسی زبانان جهان تا ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ تمدید شد.
تمدید جایزه جهانی «داستان ما و کرونا»

به گزارش لیزنا، جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» با بخش ویژه «خاطره، روایت و داستان به قلم کادر درمان و مدافعان سلامت» برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان این جایزه، هر نویسنده می‌تواند با ارسال یک داستان کوتاه (حداکثر5000 کلمه) در این جایزه شرکت کند. آثار ارسالی نباید پیش‌تر در مسابقه یا برنامه عمومی شرکت داده شده باشد. این جایزه ویژه داستان‌نویسان فارسی‌زبان است و محل سکونت یا ملیت نویسنده ملاک نیست.

داستان‌ها باید به زبان‌فارسی و در فایل word نوشته و ارسال شوند. موضوع این رقابت، بیماری کووید 19 و مسائل مرتبط با شیوع این ویروس همه‌گیر جهانی است. بنابراین موضوع داستان حتما باید مرتبط با این بیماری و مسائل آن باشد.

شایان ذکر است، نویسندگان می‌توانند آثار خود را تا 28 خردادماه 1400 به نشانی اینترنتی corona.naghdedastan.ir ارسال کرده و فرم شرکت در جایزه را تکمیل و تاییدیه دریافت کنند.

گفتنی است، این جایزه دارای یک بخش ویژه برای کادر درمان است؛ آثار داستانی یا خاطره‌های کادر درمان در این بخش به صورت جداگانه ارزیابی و بهترین آثار انتخاب و معرفی خواهند شد. همچنین، شرکت‌کنندگان در بخش ویژه باید تصویر مدرک شغلی خود را همراه داستان ارسال کنند. اعضای کادر درمان می‌توانند در بخش عمومی نیز شرکت کنند. 

این جایزه با ارسال آثار از سوی نویسندگان آغاز می‌شود و پس از پایان مهلت ارسال، دبیرخانه، آثار را گردآوری و در اختیار هیئت داوران قرار خواهد داد. هیئت داوران از بین آثار ارسالی، 10 اثر را به عنوان آثار منتخب معرفی خواهند کرد. از بین آثار منتخب سه اثر به عنوان آثار برگزیده و یک اثر به عنوان برترین اثر انتخاب و معرفی خواهد شد. در بخش ویژه نیز 5 اثر برتر به طور جداگانه معرفی خواهد شد.

اختتامیه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» به صورت مجازی در تابستان 1400 برگزار شده و به برگزیدگان لوح تقدیر، نشان جایزه و جایزه نقدی اهدا می‌شود. همچنین مجموعه آثار منتخب و برگزیده در یک مجلد و در شمارگان مناسب منتشر خواهد شد.

592_Khanehketab_43682.jpg