کد خبر: 43941
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 تیر 1400 - 08:18

داخلی

»

کتاب

حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه‏‌های فرهنگی برای ناشران

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی از دو اقدام جدید دولت برای حوزه نشر خبر داد.
حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه‏‌های فرهنگی برای ناشران

به گزارش لیزنا، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصمیمات جدید دولت برای حوزه نشر گفت: همزمان با میلاد امام هشتم (ع) دو اتفاق خوب هم برای اهالی نشر رقم خورد. خبر اول مربوط به حل مشکل کاغذ در سال جاری است که در پی مساعدت رئیس‎جمهور و هیات محترم دولت صورت گرفت.

وی ادامه داد: خبر دوم نیز مربوط به برقراری تعرفه‎های فرهنگی برای دفاتر نشر و کتابفروشی‎های کشور در امور مربوط به تعرفه‏های آب، برق، گاز، خدمات پستی و همچنین صدور پروانه ساختمان است. این اقدام پس از سالها گفت‎وگو و پیگیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیات دولت به تصویب رسید.

علیرضا اسماعیلی همچنین نظر به برخی پیشنهادها در خصوص ارایه تسهیلات تحفه به ناشران در پی شرایط کرونا گفت: مبالغ تصویب شده برای ناشران بین 50 تا 250 میلیون تومان بود که رقم این تسهیلات پس از بررسی پرونده‎های درخواست ناشران در کمیته‏ای متشکل از اعضای صنف نشر و معاونت فرهنگی برای ناشران مقرر شد.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی تاکید کرد: از این رو برای هیچ ناشری فراتر از این سقف در نظر گرفته نشد و این تسهیلات بر اساس ملاک‏های مشخص مانند میزان تولید کتاب و یا کیفیت آثار تولیدی در کمیته‏ای متشکل از نمایندگان صنف و معاونت امور فرهنگی تعیین شد.

علیرضا اسماعیلی تصریح کرد: امیدوارم با تدابیر در نظر گرفته شده و همکاری نهادهای حاکمیتی و بخش‎ خصوصی بر همین مبنا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر نشر کتاب و کتابخوانی در کشور باشیم.