کد خبر: 44134
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 06 مرداد 1400 - 12:06

داخلی

»

کتاب

«موعود غدیر» به چاپ چهارم رسید

منبع : انتشارات کتاب نیستان
«موعود غدیر» تدوین سخنرانی سید مجتبی حسینی، اسلام‌شناس معاصر است که در سال ۱۳۸۷ و در دانشگاه الزهرا ارائه شده است.
«موعود غدیر» به چاپ چهارم رسید

به گزارش لیزنا،‌ چاپ چهارم موعود غدیر اثر سید مجتبی حسینی در قطع نیم وزیری و یکصد و بیست صفحه از سوی انتشارات کتاب نیستان در آستانه عید غدیرخم منتشر شد.

 «موعود غدیر»، تدوین سخنرانی سید مجتبی حسینی، اسلام‌شناس معاصر است که در سال ۱۳۸۷ و در دانشگاه الزهرا ارائه شده است. کتاب علاوه بر این، دو پیوست نیز دارد. پیوست نخست، خطبه‌ای است که رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در عرفات بیان فرموده‌اند و نویسنده در مطالب خود به آن استناد کرده‌است. پیوست دوم، ترجمه خطبه حضرت رسول در غدیر خم است که به «خطابه غدیر» مشهور شده و با ترجمه سید مهدی شجاعی زینت‌بخش کتاب است. آن‌طور که از نام کتاب بر می‌آید، نویسنده در پی یافتن ارتباط بین واقعه غدیر و ظهور امام قائم (عجل الله فرجه) است و این کار را با تامل در متن خطابه‌های حضرت رسول انجام می‌دهد. این تامل، با نگاهی جریان‌وار به واقعه غدیر انجام می‌پذیرد؛ یعنی ارتباط آن با گذشته یا با آینده بررسی می‌شود.

جملات زیر در انتهای بخش نخست کتاب آمده است: از آن‌جایی که دین مورد رضایت خدا و دین کامل، دینی است که در آن پیام غدیر؛ «من کنتُ مولاه فهذا علی مولاه» ابلاغ و عملی شده، می‌فهمیم که لازمه رسیدن به جامعه‌ای که در آن دین مورد رضایت خدا در جهان تمکین می‌شود، همان دین غدیری است، غدیر مقدمه ظهور است. چنان‌چه ظهور حضرت حجت علیه السلام، در واقع تجلی و حضور همه پیامبران و امامان (به ویژه علی‌بن‌ابی‌طالب علیه السلام) است.