کد خبر: 44158
تاریخ انتشار: دوشنبه, 11 مرداد 1400 - 08:24

داخلی

»

کتاب

اعلام نامزدهای راه یافته به مرحلۀ نهایی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نامزدهای راه‎یافته به مرحلۀ نهایی پنجمین دوره جام باشگاه‎های کتابخوانی کودک و نوجوان اعلام شد.
اعلام نامزدهای راه یافته به مرحلۀ نهایی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

به گزارش لیزنا، پنجمین دورۀ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی که از اوایل پاییز سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرده بود، به پایان راه رسید. از میان 27 هزار باشگاه با 450 هزار عضو که در 1960 شهر و روستا تشکیل‌شده بود، نامزدهای مرحله ‌نهایی اعلام شدند.

این نامزدها پس از چند مرحله داوری از میان مستندات  700 باشگاه، 2000 فیلم و بیش از 2000 نامۀ رسیده به دبیرخانه مرکزی انتخاب شد. در مرحلۀ بعد، برگزیدگان هر بخش به‌صورت جداگانه انتخاب و اعلام خواهد شد.

آثار و فعالیت‌های باشگاه‌های کتاب‌خوانی با توجه به شاخص‌هایی چون خلاقیت و ابتکار، فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی در فضای مجازی، میزان اثرگذاری فعالیت‌ها، رسایی و شیوایی مستندات، توسط کارشناسان و متخصصان حوزۀ ترویج کتاب‌خوانی و ادبیات کودک و نوجوان،  بررسی و داوری شدند. این داوری در سه بخش انجام شد: باشگاه برگزیده، نامه برگزیده و فیلم برگزیده.

داوری آثار رسیده به دبیرخانه نیز در چند مرحله صورت گرفت. داوری اولیه در دبیرخانۀ شهرستان‌ها انجام و در ادامه آثار برگزیدۀ هر شهرستان به دبیرخانه مرکزی ارسال شد.

هیئت ‌داوران تعداد 40 باشگاه، 40 نامه به نویسنده و 40 فیلم کوتاه را به‌عنوان نامزد راه‌یافته به مرحلۀ نهایی به شرح زیر اعلام کرده که فهرست آنها در سایت شبکه ترویج کتابخوانی ایران به آدرس http://bookpromotion.ir/ قرار دارد.