کد خبر: 44339
تاریخ انتشار: یکشنبه, 21 شهریور 1400 - 10:39

داخلی

»

کتاب

پیام تسلیت معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
محسن جوادی، معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر پژوهشگر متون اسلامی پیام تسلیتی منتشر کرد.
پیام تسلیت معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر

به گزارش لیزنا، محسن جوادی، معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر پژوهشگر متون اسلامی پیام تسلیتی منتشر کرد. در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

«خبر درگذشت عالم فرزانه جناب آقای محسن بیدارفر که عمر خود را در گمنامی صرف احیای میراث ارزشمند اسلامی کرد موجب تاثر و تالم شدید اساتید، طلاب و دانشجویان حکمت و فلسفه شد.

او به نسلی از محققان برجسته ایرانی تعلق داشت که بی‌اعتنا به مال و منال و شهرت و اعتبار،  همه توش و توان خود را صرف پژوهش و تحقیق می‌کردند. تصحیح  علمی و چاپ منقح آثاری مانند المباحثات ابن سینا ، نص النصوص سید حیدر آملی ، شرح منازل السائرين  عبدالرزاق کاشانی ، الجوهر النضید علامه حلی و  نیز ترجمه دقیق آثاری مانند کسر اصنام الجاهلیه ملاصدرا و کلمة الغراء فی تفضیل الزهراء سلام الله علیها،  همواره یاد و خاطر وی را برای اهل معرفت زنده نگه خواهد داشت.

وی از تبار نسلی  از محققان بود که دانش آموزی و دانش گستری را  نه برای نان آوری و نام گستری  بلکه صرفا برای حق جوئی و خدا پرستی دنبال می کردند. از خداوند می خواهیم که بر شمار چنین پژوهشگرانی بیافزاید تا راه درست پژوهش برای دانش پژوهان جوان  در هیاهوی دنیا گرائی گم نشود . ‎

اینجانب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و علاقه مندان آن مرحوم و دوستداران حکمت و خردمندی و به ویژه میراث گرانبهای اسلامی ایران، برای آن عزیز رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزو دارم.»

محسن جوادی

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آخرین اخبار