حمايت 20 ميليون ريالي از كتابخانه‌هاي تازه‌تأسيس مساجد

مدير دبيرخانه نظارت و هماهنگي بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري شهر تهران با اشاره به اينكه اين نهاد از تأسيس كانون‌ها و كتابخانه‌ها حمايت مي‌كند،گفت': كتابخانه‌هاي تازه‌تأسيس در سال جاري هر كدام تا سقف 20 ميليون ريال تجهيزات كتابخانه‌اي دريافت كرده‌‌اند.
وي با برشمردن ديگر تسهيلات حمايتي از كانون‌ها و كتابخانه‌هاي مساجد گفت: آنها مي‌توانند سالانه با واريز 10 ميليون ريال به حساب ستاد عالي به ميزان دو برابر اين مبلغ، اقلام مورد نياز خود را دريافت كنند و در واقع 50 درصد در تأمين اقلام خود مشاركت داشته باشند.
موسوي همچنين از اهداي كتابهاي عمومي به كتابخانه مساجد در بدو تأسيس خبر داد و افزود: علاوه بر اين مشاوره خدمات فني مانند فهرست‌نويسي فني به منظور حفظ سلامت كتاب‌ها و جلوگيري از اعمال سلايق شخصي به آنها داده مي‌شود تا شاهد پيوستگي در روند كار كتابخانه‌ها حتي در صورت تغيير متصديان آن باشيم.
وي از عقد قرارداد با كارشناسان كتابداري به مديران يك پنجم مبلغ روز خبر داد و افزود: علاوه بر اين، براي انجام فهرست‌نويسي كتاب‌ها تجهيزاتي مانند رايانه، چاپگر و لوح فشرده كتابخانه ملي نياز است.
موسوي، نرم‌افزارهاي كتابداري را از ديگر اقلام مورد نياز ذكر كرد و افزود: قيمت هر نرم‌افزار كتابداري در بازار آزاد بيش از 15 ميليون ريال است كه با يارانه‌اي كه ستاد به اين امر اختصاص داده است، كتابخانه مساجد با پرداخت تنها 500 هزار ريال مي‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
وي همچنين به مسئولان كتابخانه مساجد متذكر شد: با فعاليت منظم در ساعات مشخص و ارائه خدمات مناسب به مردم علاوه بر تأمين هزينه‌هاي جاري از محل حق ثبت‌نام اعضا حتي مي‌توانند سرمايه‌‌اي نيز براي كتابخانه‌ها ذخيره كنند.